reklamı kapat

POPÜLER

solo-a-star-wars-story
first-moon
dark-phoenix
aquaman
Bumblebee
venom
predator

2018’de teknoloji tutkunlarının kaçırmaması gereken 20 film

2018, sinema alanında geekleri hayli mutlu edecek filmleri beraberinde getiriyor. Black Panther’den Aquaman’e bu yıl kaçırmamanız gereken 20 filmi listeledik.

Sinema severler açısından hayli hareketli geçen 2017, bu yıl ivmeyi biraz daha artırıyor. Süper kahraman filmlerine doyacağınız 2018, bilim kurgu alanında da dudak ısırtacak yapımlarla geliyor. Özellikle birkaç film için ayrı bir heyecanımız olduğunu belirtelim. Marvel sinematik evreninin baskısını ensenizde hissedeceğiniz 2018’de hemen herkese göre bir film var diyebiliriz. 20 filmden oluşan listeyi vizyon tarihine göre sıraladığımızı da belirtelim. Gelecek planları yapmadan önce heyecanla beklenen filmlerin tarihlerine göz atmak isteyebilirsiniz.

Black Panther

Vizyon tarihi: 16 Şubat
İlk olarak Captain America: Civil War filminde arzı endam eden Black Panther’in kendi filmi için geri sayım başladı. Wakanda’nın kralı olan babasının ölümünden sonra eve dönen T’Challa (Black Panther) taht savaşlarına dahil olur. Teknolojik olarak hayli gelişmiş Afrika medeniyetinde başarılı olmalı ve varisi olduğu tahtı geri almalıdır.

Annihilation

Güncelleme: Film 12 Mart’ta Netflix’te yayınlanacak.
Vizyon tarihi: 23 Şubat
Başrolünü Natalie Portman’ın üstlendiği Annihilation, aynı isimli kitaptan uyarlanıyor. Bir grup askerin çevresel koşulları farklı olan bir arala araştırmaya gitmesinin ardından sadece birinin dönmesiyle işler karışır. Geri döndükten sonra yoğun bakıma alınan kocasını kurtarmak için çevreyi incelemesi gerektiğine karar veren biyolog ise nasıl bir tehlikeye atıldığının farkında değildir. Lena, küçük bir ekiple araştırmaya gittiği bu alanda bir anda hayatta kalma mücadelesine girecektir.

Tomb Raider

Vizyon tarihi: 16 Mart
Tomb Raider macerası bir kez daha oyunları aşıp beyaz perdeye taşınıyor. Genç Lara Croft’u göreceğimiz bu macerada, babasının ölümü ardından ona bıraktığı mesajı bulan Lara, düşünmeden maceraya atılır. Zira insanlığın kaderi onun ellerindedir. Ancak bu macera düşündüğünden de çetin ve tehlikeli olacaktır. Aksiyona doyacağınız filmde Lara Croft’u Alicia Vikander canlandırıyor.

Pacific Rim: Uprising

Vizyon tarihi: 23 Mart
Aksiyon dolu Pacific Rim’e ve Jaeger teknolojisine doyamadıysanız, ikinci film yolda. İlk filmde sonlandığı düşünülen savaş yeni bir Kaiju tehlikesiyle tekrar başlar. 10 yılın ardından gelen bu tehlike yeni jenerasyon Jaeger pilotlarının sorumluluk almasıyla önlenmeye çalışılacaktır. Bu arada küçük bir not düşelim, filmin senaristi ve yönetmeni Steven S. DeKnight, bu filmin başarısına göre 3. filmin de gelebileceğini belirtti.

Ready Player One

Vizyon tarihi: 30 Mart
Bu yıl açık ara en fazla merak ettiğimiz film Ready Player One. Aynı isimli kitaptan uyarlama olan filmde insanların hayatlarını OASIS isimli bir sanal gerçeklik platformunda yaşadığı bir distopya anlatılıyor. İnsanların adeta çıkmak bilmediği OASIS’in efsanevi kurucusunun ölmesiyle ise hikaye başlıyor. Kurucu, OASIS’in dört bir yanına ipuçları bıraktığını ve birkaç aşamadan oluşan bilmeceleri tamamlayıp anahtarları toplayan ilk kullanıcının OASIS’in sahibi olacağını duyuruyor. İşte macera da tam olarak burada başlıyor.

The New Mutants

Vizyon tarihi: 13 Nisan
Güncelleme: Yapılan yeni açıklamaya göre film 22 Şubat 2019‘a ertelendi.
X-Men evrenini genişletmeye hazırlanan New Mutant, genç mutantların bir araştırma merkezinde sıkışıp kalmasıyla başlıyor. Yeni nesli odağına oturtan filmde genç mutantlar güçleri üzerinde çalışmalı ve oradan kaçmanın bir yolunu bulmalı. Oldukça karanlık bir tona sahip olacağı belirtilen filmin klasik X-Men filmlerinden ayrılacağı söyleniyor. Korku-gerilim havasında bir süper kahraman filmine hazır olun deriz.

Cloverfield 3

Güncelleme: Cloverfield Paradox ismini taşıyan film, Super Bowl’da yayınlanan fragman sonrası Netflix üzerinden izleyicilerle buluşturuldu.
Vizyon tarihi: 20 Nisan
Cloverfield serisi yeni filmiyle vizyona girmeye hazırlanıyor. Şubat 2018’de yayınlanması beklenen film ne yazık ki nisan ayına ertelendi. God Particle olarak da bilinen filmde bir grup astronot beklenmedik bir deney sonrası kendilerini izole edilmiş bir halde bulur. Keşiflerinin devamında kabin ekibi hayatta kalmanın yollarını aramak zorundadır.

Rampage

Vizyon tarihi: 20 Nisan
Dwayne Johnson’ı Jumanji’de izlemeye doyamadıysanız yeni filmini ajandanıza kaydedin deriz. 80’lerin aynı isimli video oyunundan uyarlama olan Rampage’de gizemli bir genetik deney hayvanların boyutlarında bozulmaya sebep olur. Devasa boyutlara ulaşan tehlikeli hayvanları durdurmak ise primatolog Davis Okoye ve aynı şekilde büyüyen, fazlasıyla akıllı albino gorile düşer. Aksiyon dolu filmin fragmanını hemen üstteki videodan izleyebilirsiniz.

Avengers: Infinity War

Vizyon tarihi: 4 Mayıs
Yılın en çok merak edilen bir diğer filmi de Infinity War. Guardians of the Galaxy vol2 filminden 4 yıl sonraki olayları konu alan Infinity War tam bir süper kahraman şöleni olacak. Guardians of the Galaxy ekibiyle bir araya gelen Avengers ekibi, Thanos Infinity Taşları’nı ele geçirmeden ona engel olmalıdır. Ancak söz konusu Thanos olunca bu görev öyle kolay hallolmayacaktır. İki parçadan oluşan filmin ilk bölümü mayısta vizyona girecek.

Deadpool 2

Vizyon tarihi: 1 Haziran
Güncelleme: Yapılan yeni açıklamaya göre filmin vizyon tarihi 18 Mayıs‘a çekildi.
İlk filmiyle gönüllerde taht kuran Deadpool, ikinci fimiyle bir kez daha izleyicileri mest etmeye hazırlanıyor. Domino ve Cable’ı göreceğimiz film hem aksiyonun hem de esprinin dozunu artırıyor.

solo-a-star-wars-story

Solo: A Star Wars Story

Vizyon tarihi: 25 Mayıs
Bir başka Star Wars yan filmi daha vizyona girmeye hazırlanıyor. Genç Han Solo ve Chewbacca’nın maceralarını izleyeceğimiz film, keyifli bir aksiyon sunmayı amaçlıyor. Filmde ne yazık ki Harrison Ford yer almıyor ancak Emilia Clarke, Donald Glover ve Alden Ehrenreich gibi önemli isimler yer alıyor.

Ant-Man and the Wasp

Vizyon tarihi: 6 Temmuz
Captain America: Civil War sonrasını konu alan film ilk Ant-Man filminin de devamı niteliğinde. Scott Lang’ın hem bir baba hem de Ant-Man olarak sorumlulukları artmaktadır. Yeni görevler ışığında hayatındaki aksiyon hayli artan karakterimiz Wasp’la beraber çalışmak durumunda kalır.

predator

The Predator

Vizyon tarihi: 3 Ağustos
Her ne kadar hakkında fazla bir bilgi şimdilik bulunmasa da Predator filminin hayranları yeni film için epey heyecanlanmış durumda. “Remake” olmadığı belirtilen Predator’un ilk filmle ikinci film arasındaki olayları konu aldığı düşünülüyor.

venom

Venom

Vizyon tarihi: 5 Ekim
Spider-Man evreninden kopup kendi filmine kavuşan Venom, Marvel sinematik evrenine ne yazık ki dahil değil. Sony’nin haklarını aldığı filmde Tom Hardy Eddie Brock’u canlandıracak. Filmin konusu ise şimdilik gizemini koruyor.

first-moon

First Man

Vizyon tarihi: 12 Ekim
First Man Ay’a ilk ayak basan insan, Neil Armstrong’un hayatını konu alıyor. Apollo 11 görevine değinilecek olan filmde Armstrong’u Ryan Gosling canlandıracak.

dark-phoenix

X-Men: Dark Phoenix

X-Men: Apocalyse’in devamı niteliğindedki Dark Phoenix, adından da anlaşılacağı üzere genç Jean Grey’e odaklanıyor. Phoenix’ten Dark Phoenix’e dönüşümünü anlatan filmde Grey’i bir kez daha Game of Thrones yıldızı Sophie Turner canlandırıyor.

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Vizyon tarihi: 16 Kasım
Oldukça beğenilen ilk filmin devamı niteliğinde olan The Crimes of Grindelwald, büyü dünyasının en tehlikeli büyücülerinden Grindelwald’a odaklanıyor. Genç Albus Dumbledore’u göreceğimiz film, büyü dünyasının karanlık dönemlerine ışık tutuyor.

Mortal Engines

Vizyon tarihi: 14 Aralık
Aynı isimli kitaptan uyarlanan Mortal Engines, bizi bir başka distopyaya davet ediyor. Post apokaliptik bir dünyada geçen filmde hayatta kalma mücaelesi başrolü oynuyor. Peter Jackson’ın vizyona taşıdığı filmi kaçırmak istemezsiniz…

aquaman

Aquaman

Vizyon tarihi: 21 Aralık
Justice League filminde kendini gösterse de Aquaman’in asıl hikayesini 21 Aralık’ta yayınlanan filmde göreceğiz. Jason Momoa’nın başrolünü üstlendiği filmde karakterin geçmişiyle ilgili daha çok bilgi edinirken yaşadığı dünyaya da tanık olma fırsatını buluyoruz.

Bumblebee

Bumblebee

Vizyon tarihi: 21 Aralık
Transformers serisinden kopup gelen Bumblebee, Transformers’taki olayların 20 yıl öncesine geçiyor. Bumblebee karakterine odaklanan film Travis Knight tarafndan yönetiliyor.