reklamı kapat

POPÜLER

Google Trends black panther

Google açıkladı; 2018’in en çok merak edilen 10 filmi

2018 Google Trends raporunun açıklanmasıyla beraber, 2018 yılına damgasını vuran filmler de belli oldu. Gişe başarısını bir kenara bırakırsak, izleyiciler en çok hangi filmleri merak etmiş gelin bakalım.

2018 Google Trends raporuyla beraber bu yılın sinema içeriklerine de şöyle bir geri dönüş yapıyoruz. Oldukça hareketli bir beyaz perde macerasını geride bırakırken, bazı yapımların da bu yıla damga vurması kaçınılmaz oldu. 10 yapımdan oluşan listede ağırlıklı olarak Marvel ve süper kahraman filmleri yer alsa da bazı ilginç yapımlar da kendini listeye sokabilmiş gibi görünüyor. Sonuncu filmden başlayarak ilk filme kadar sıralayacağımız listede gelin filmleri de kısaca hatırlayalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 vizyon planını yapmadan önce kaçırdıklarınız varsa izlemek isteyebilirsiniz.

10) Jurassic World: Fallen Kingdom

Söz konusu Jurassic Park olunca yapımlar bir şekilde ister istemez kendini merak ettiriyor. Nitekim Chris Pratt ve Bryce Dallas Howard’ın rollerini yeniden canlandırmak üzere geri döndüğü film de 2018’in en çok arananları arasında yerini almayı başarmış. 8 Haziran 2018’de vizyona girmiş olan film, ilk filmden sonra adada kalan dinozorların kurtarılma planı içinde yine hayli ilginç deneyler ve karmaşa barındırıyor. Düşük inceleme puanlarına rağmen, filmin 1,3 milyar dolar ile bu yılın en çok kazandıran filmleri arasında yer aldığını da kaydedelim.

9) A Quiet Place

Gerilim sevenlerin mutlaka izlemesi gereken A Quiet Place, 13 Nisan 2018’de vizyona giren filmlerden. Senenin ilk yarısında vizyona girmesine karşın en çok arananlar listesinde kendine yer bulmayı başaran film yaklaşık 20 milyon bütçesine rağmen büyük bir başarıya imza atmış durumda. 340 milyon dolar kazanan yapımda yönetmenliği ve başrolü John Krasinski üstleniyor. Distopik bir evrende geçen filmde sese gelen yaratıklardan kaçarak hayatta kalmaya çalışan bir ailenin hikayesini anlatan film, tüm o sessizlik içinde izleyicileri germeyi ve istenilen duyguyu vermeyi başarıyor.

8) The Nun

Yılın en çok merak edilen korku filmlerinden The Nun, 6 Eylül 2018’de vizyona girdi. 22 milyon dolarla hayli düşük bütçeli olan yapım A Quiet Place gibi 365,6 milyon dolar kazandırarak bir başarı öyküsüne dönüştü. Ancak bu başarının arkasında filmin çok iyi olması değil fazla merak edilmesi yatıyor bize göre. Conjuring serisinden çıkmayı başaran karakterler arasına giren The Nun, Conjuring filmindeki korkutucu rahibenin hikayesini anlatıyor.

7) Incredibles 2

İnanılmaz Aile’nin yeni filminin bu listede olması pek şaşırtıcı değil. Türkiye’de vizyona geç giren filmi 22 Ağustos 2018’de izleme şansı elde etmiştik. Film daha yayınlanmadan hakkında pek çok ilginç tartışma döndüğü için listeye yedinci sıradan giriş yapması ise hayli mantıklı. Yıllar sonra gelen ikinci filmde, süper kahramanların istenmediği günümüzde aile bu algıyı değiştirmeye çalışıyor. Tabii bu da yepyeni bir maceranın kapılarını aralıyor.

6) A Star Is Born

3 Ekim 2018’de vizyona giren A Star Is Born, Lady Gaga ve Bradley Cooper’ı buluşturuyor. Cooper’ın aynı zamanda yönetmenliğini de üstlendiği film, ünlü bir müzisyenin ara sokakta bir barda tanıştığı bir başka müzisyen olan Ally ile yaşadığı aşkı anlatıyor. Ally’nin yavaş yavaş şöhrete kavuşmasını izleyen günlerde işler rock yıldızı Jackson Maine (Cooper) için o kadar parlak ilerlemiyor.

5) Bohemian Rhapsody

Yılın belki de en tartışmalı filmlerinden biri olan Bohemian Rhapsody 24 Ekim 2018’de vizyona girdi. Rami Malek’in kendine hayran bırakan Freddie Mercury performansını izleyebileceğiniz film Mercury ve Queen’in hikayesini anlatıyor. Ancak hayranların hem Queen hem de Mercury’nin yeterince doğru anlatılmadığı konusunda hayli önemli eleştirileri bulunuyor. Tüm olaylara rağmen beğeni toplayan film, yüksek puanlar almayı başarıyor.

4) Avengers: Infinity War

Google Trends 2018 listesinde Avengers: Infinity War ile ilgili şaşıracağımız tek şey dördüncü sırada olması olabilir ancak. Bu yılın tartışmasız en çok konuşulan filmlerinden biri olan Avengers: Infinity War, bunu biraz da şok edici finaline borçlu. Hayranların Avengers Endgame teorilerini sıraladığı film, bizleri pek çok soru işaretiyle bırakmıştı. 27 Nisan 2018’de vizyona giren film 2 milyar dolar gişesiyle bu yılın en çok kazandıran yapımı aynı zamanda.

3) Venom

İkinci filmi müjdelenen Venom, Google Trends yıldızları arasında yer alıyor. Bu yılın en çok kazandıran yapımlarından olan film, ağırlıklı olarak iyi eleştiriler almasa da bir gişe fatihine dönüşmeyi başardı. Spider-Man’siz olmasına karşın hayranlar tarafından sevilen Venom’un 2018’e damga vuran yapımlardan biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Venom 2 ile ilgili ilk detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

2) Deadpool 2

İlk film kadar övülmese de 18 Mayıs 2018’de vizyona giren Deadpool 2 şüphesiz yılın en eğlenceli yapımları arasındaydı. Cable ve Domino’yu beyaz perdeye taşıyan yapım, Ryan Reynolds’ın eğlenceli performansıyla listenin yıldız isimlerinden oluyor. Tabii Ryan Reynolds’ın günlük hayatta da Deadpool gibi davranması Google Trends aramalarını etkilemiş olabilir…

1) Black Panther

Ne Infinity War ne Venom ne de başkası. İşte karşınızda yılın en çok merak edilen, en çok aratılan, Google Trends raporunun bir numaralı ismi Black Panther. Elde ettiği gişe ile tüm zamanların en çok kazandıran orijin filmi olan Black Panther, 16 Şubat 2018’de vizyona girdi. Senenin bu kadar başında vizyonda yer almasına karşın hayranların yıl boyu konuştuğu isimlerden olan Black Panther aynı zamanda 1,3 milyar dolarlık gişesiyle 2018’in en çok kazandıran filmlerinden biri.

Raporun tamamına buradan ulaşabilirsiniz.