reklamı kapat

POPÜLER

Selfly drone
Selfly drone
Selfly drone

Bünyesinde “drone” gizlenen ilginç telefon kılıfı

CES 2018‘in ilginç teknolojilerini arayarak karşınıza getirmeye devam ediyoruz. Bu noktada radarımıza girmeyi başaran AEE Aviation Technology firması, rakiplerden Selfly telefon kılıfıyla sıyrılıyor.

Şirketin fuar kapsamında tanıttığı ürün “Selfly” adına sahip. Genel olarak burada aktardığımıza benzeyen bir telefon kılıfı olan bu ürün, bünyesinde fonksiyonel bir drone taşıyor. Buna rağmen oldukça ince olan kılıf, drone’da yer alan kameralarıyla 1080P çözünürlükte saniyede 60 kare video çekimlerinin önünü aralıyor. İsminden de anlaşılabileceği üzere özçekim odaklı olan drone, farklı açılarda ilginç fotoğraflarınızı yakalayabiliyor. Önemli olarak canlı yayın için dahi kullanılabilen drone, Sony sensör üzerine kuruluyor. Yani görüntü kalitesi olabilecek en iyi seviyede olan cihaz, beklendiği üzere akıllı telefon uygulamasından kontrol edilebilebiliyor. Ekrandan bastığınız yere uçabilecek kadar yetenekli olan ürün, yaklaşık 14 metre içerisinde görev yapabiliyor. Bu da genel olarak birçok çekim için yeterli görünüyor.

Selfly her zaman yanınızda yer alacak

Güncel Android ve Apple telefonlara uyumlu sürümlerinin olduğu söylenen kılıfın, drone birimi tam dolu bataryasıyla dört dakika boyunca havada kalabiliyor. Boyutları gereği bu normal ve çoğu çekim için yeterli olan drone, panorama fotoğraflar dahi oluşturabiliyor. Her zaman yanınızda yer alacak kılıf ve drone ikilisi, 130 dolar fiyat etiketiyle önümüzdeki aylarda raflardaki yerini alıyor.