reklamı kapat

POPÜLER

iphone x tim cook

Tim Cook’tan iPhone X iddialarını yalanlayan açıklama

Kasım ayında piyasaya sürülen iPhone X‘in başlangıçta istenen rakamlara erişemediği ve bu yüzden Apple’ın farklı bir planı devreye soktuğu son zamanlarda sık sık gündeme geliyordu. Ancak Tim Cook‘un açıklamalarına bakılırsa iPhone X’in herhangi bir satış problemi yok.

Kısaca hatırlatmak gerekirse, Apple büyük bir değişikliğe imza atan iPhone X’in sene sonu tatili döneminde 40 milyon satış rakamına ulaşmasını bekliyordu. Ancak bu beklenti karşılanmadı. Dolayısıyla teknoloji devinin üretim hızını düşürdüğü, gelecek için farklı planlamalar içine girdiği ifade edildi. Tim Cook ise açıklamalarıyla oluşan bu olumsuz havayı dağıtmayı amaçlıyor gibi görünüyor.

“Apple’ın şimdiye kadarki en iyi çeyreğini geride bıraktığını açıklamaktan ötürü mutluyum. Bu büyüme iPhone modelleriyle şimdiye kadarki en yüksek kazancı elde edişimizi de kapsıyor. iPhone X beklentilerimizi aşmayı başardı. Kasım ayında satışa çıktığından beri her haftanın en çok satan modeli oldu.”

Açıklamada herhangi bir rakamdan bahsedilmemesi özellikle dikkat çekiyor. iPhone X her hafta en çok satan model olsa da Apple’ın beklentilerine ulaşmayı başaramamış olabilir. Bunun yanında elde edilen gelirin en yüksek seviyeye ulaşması iPhone X’in diğer modellerden daha pahalı olmasından kaynaklanıyor. Böylece satış rakamlarında kayıp yaşansa da, toplam kazançta ciddi bir düşüş görülmüyor.

İlginizi çekebilir