reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X
iPhone X
iPhone X
iPhone X

Tim Cook’tan iPhone X hakkında önemli açıklama

03 Kasım 2017

Apple’ın CEO’su Tim Cook, bugün yurt dışında satışa sunulan iPhone X ile ilgili açıklamada bulundu. Tim Cook’un yapmış olduğu açıklamaya göre iPhone X, mümkün olan en kısa sürede müşterilere teslim edilecek.

iPhone X’in şimdiye kadar geliştirilen en gelişmiş iPhone olduğunu belirten Cook, kullanıcıların iPhone X’e olan ilgisinin farkında olduklarını ve bu neticede telefonu olabildiğinde çok kişiye ulaştıracaklarını söyledi. Cook, iPhone X siparişlerinin hem doğrudan müşterilere hem de şirketin dünya çapındaki kanal ortakları için “çok güçlü” olduğunu dile getirdi ve telefonu müşterilere sunmaktan ötürü heyecan duyduğunu ifade etti. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus satışlarından dolayı da mutlu olduğunu söyleyen Cook, telefonların Apple’ın en çok satan iki ürünü haline geldiğini belirtti. iPhone 8 Plus modelinin hızlı bir başlangıç yaptığını dile getiren Cook, bu durumun kendileri için olumlu bir sürpriz olduğunu söyledi.

iPhone X, TrueDepth kamerası ve çerçevesiz OLED ekranıyla fark yaratıyor

Yeniden tasarlanan cam/paslanmaz çelik gövdesi ve güçlü performansıyla fark yaratan iPhone X, hem Apple fanlarının hem de teknoloji dünyasının beklentilerini karşılayacak yeniliklerle geliyor. iPhone’un 10. yıl dönümünü iPhone X modeliyle kutlayan Apple, her iPhone modelinde olduğu gibi yine dikkat çekici bir ürüne imza atıyor. Telefona bakıldığında göze çarpan en önemli detay çerçevesiz ekranıyla birlikte ana ekran tuşunun kaldırılmış olması. Tüm iPhone modellerinde gördüğümüz ana ekran tuşu yeni modelle elvada diyor. Touch ID parmak izi sensörünün yerine Face ID adı verilen yüz tanıma sisteminin tercih edildiği telefon, güvenlikte yeni bir dönemi başlatıyor. Apple’ın belirttiğine göre Face ID sistemi, düşük ışıkta dahi sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Yüzünüzü algılayabilen Face ID, şapka veya gözlük takılması durumunda dahi kullanıcıların yüzlerini algılayabiliyor. Face ID, ön kamera, nokta projektör, kızılötesi kamera gibi özelliklerden yararlanıyor.

Telefonla birlikte yeni bir dönem başlıyor: Animoji! Animojiler en basit tanımıyla emojilerin hareketlendirilmiş halleri. Ancak göründükleri kadar da basit değiller. Çünkü animojilere istenilen kişisel yüz ifadeleri iPhone kamerasına bakılarak verilebiliyor. Face ID için geliştirilen 3D sensörler kişisel yüz ifadenizi algılayarak bu ifadeyi animojilere taşıyabiliyor.

Resmi Türkiye satış fiyatı 6.099 TL (64 GB), 6.899 TL (256 GB) olan iPhone X’in aralık ayında Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor. iPhone X hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER