reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X
iPhone X
iPhone X
iPhone X
iPhone X
iPhone X
iPhone X
iPhone X

Tim Cook’tan iPhone X satın almayı planlayanlara ilginç öneri

iPhone X’in mümkün olan en kısa sürede müşterilere teslim edileceğini açıklayan Apple CEO’su Tim Cook, iPhone X satın alacak müşterilere ilginç satın alma önerisinde bulundu.

Kahve bağımlılığının azaltılmasıyla iPhone X satın alınabileceğini söyleyen Cook, günde yaklaşık 2 dolara satılan bir kahve parasının kenara ayrılmasıyla teknoloji tutkunlarının iPhone X’e sahip olabileceklerini belirtti. iPhone X’e sahip olmak için Amerika’daki kullanıcıların ayda 56 dolar ödemeleri gerektiğini hatırlatmakta yarar var. Cook, 5 dolarlık bir kahvaltının yapılmaması durumunda da 2018 yılında satışa sunulacak yeni iPhone modelinin de satın alınabileceğini söylüyor.

Yeniden tasarlanan cam/paslanmaz çelik gövdesi ve güçlü performansıyla fark yaratan iPhone X, hem Apple fanlarının hem de teknoloji dünyasının beklentilerini karşılayacak yeniliklerle geliyor. iPhone’un 10. yıl dönümünü iPhone X modeliyle kutlayan Apple, her iPhone modelinde olduğu gibi yine dikkat çekici bir ürüne imza atıyor. Telefona bakıldığında göze çarpan en önemli detay çerçevesiz ekranıyla birlikte ana ekran tuşunun kaldırılmış olması. Tüm iPhone modellerinde gördüğümüz ana ekran tuşu yeni modelle elvada diyor. Touch ID parmak izi sensörünün yerine Face ID adı verilen yüz tanıma sisteminin tercih edildiği telefon, güvenlikte yeni bir dönemi başlatıyor. Apple’ın belirttiğine göre Face ID sistemi, düşük ışıkta dahi sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Yüzünüzü algılayabilen Face ID, şapka veya gözlük takılması durumunda dahi kullanıcıların yüzlerini algılayabiliyor. Face ID, ön kamera, nokta projektör, kızılötesi kamera gibi özelliklerden yararlanıyor.

iPhone X
iPhone X

iPhone X, yenilikçi teknolojileriyle dikkatleri üstüne topluyor

Telefonla birlikte yeni bir dönem başlıyor: Animoji! Animojiler en basit tanımıyla emojilerin hareketlendirilmiş halleri. Ancak göründükleri kadar da basit değiller. Çünkü animojilere istenilen kişisel yüz ifadeleri iPhone kamerasına bakılarak verilebiliyor. Face ID için geliştirilen 3D sensörler kişisel yüz ifadenizi algılayarak bu ifadeyi animojilere taşıyabiliyor.

Resmi Türkiye satış fiyatı 6.099 TL (64 GB), 6.899 TL (256 GB) olan iPhone X’in aralık ayında Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor. iPhone X hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.