reklamı kapat

POPÜLER

Sevgilisinin ikinci el otomobilini satmak için reklam filmi çekti [Video]

Otomobilinizi satmak için reklam filmi çekmeyi düşünür müydünüz? Max Lanman, 1996 Honda Accord için “ikinci el otomobil” reklamı çekerek ilginç bir işe imza atıyor.

Dün Reddit‘te paylaşılan bir gönderi, sitede adeta zirveye oynuyor. Gönderinin başlığı da oldukça ilgi çekici: “Kız arkadaşımın otomobilini satması gerekiyor. Ona yardım etmek için bir reklam hazırladım.” Max Lanman’ın paylaştığı bu gönderi hem ilgi çekici hem de oldukça farklı. 1996 Honda Accord için hazırlanan bu reklam, yaklaşık 1,1 dakika uzunluğunda ve profesyonel reklamları aratmıyor. Drone çekimleri, yakın planlar, aracı etkileyici gösteren detaylar… Yok yok anlayacağınız.

Çıtayı yükseltmek

Elbette ara ara kaçan kadraj, drone’un sarsıntıları gibi mini detaylarla profesyonel bir iş olmadığı anlaşılıyor. Ancak yine de ikna edici derecede iyi bir iş olduğunu söyleyebiliriz. Tabii kız arkadaşı için böyle bir işe soyunmasının da çıtayı yükselttiğini belirtmeliyiz. Klasik ilanlar yerine farklı bir yol izleyen Lanman’ın dikkat çektiği kesin. Hatta videonun altında Lanman’ın reklam ajansları tarafından değerlendirilmesi gerektiğine ilişkin yorumlar dahi bulunuyor.

Reklamın etkisi midir bilinmez ancak Ebay’de açık artırmaya konulan aracın başlangıç fiyatı 500 dolardan 20 bin dolara çıkmış durumda. Araç için şimdiden 85 teklif verilmiş. 6 gün boyunca Ebay üzerinde açık artırması devam edecek olan aracın detaylarına buradan bakabilirsiniz.

VİDEO