reklamı kapat

POPÜLER

Orijinallerini kıskandıracak hayran yapımı Windows Phone reklamı [Video]

Microsoft’un büyük umutlar beslediği mobil işletim sistemi Windows Phone piyasada harika işler çıkaramasa da çekirdek kullanıcı kitlesini koruyor. Bir Microsoft hayranının yarattığı reklam filmi de bunu kanıtlar nitelikte. Hem içerik açısından hem de görsel açıdan oldukça zengin ve eğlenceli görüntüler sunan reklam filmi, belki de birçok Microsoft imzalı reklamdan bile daha başarılı.

Windows Phone’un ne kadar “berbat” olduğunu söyleyerek alaycı bir açılış yapan videoda birçok önemli Windows Phone uygulaması ve özelliği gösteriliyor. Canlı kutucuklar, Cortana ve Pureview gibi özellikler, arka plandaki capcanlı müzik ve görsellerle uyumlu bir şekilde ön plana çıkarılıyor. Ayrıca Lumia da reklamda önemli bir role sahip.

Microsoft hayranının yaptığı video, şirket tarafından benimsenir mi bilinmez, ancak Windows Phone’u daha geniş kitlelere ulaştırmak için bu güzel bir strateji olabilir. Zira reklam filminin, profesyonel örneklerinden hiçbir eksiği yok.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Orijinallerini kıskandıracak hayran yapımı Windows Phone reklamı [Video]” için bir cevap

  1. Çağrı Bostancı dedi ki:

    WP kullanıcısı olarak reklam filminde yer alan herşeyin hali hazırda 8.1 sürümünde olduğunu ve reklamdaki kullanımların canlılığın cihazlarda olduğunu belirtmekte fayda görüyorum. Gerçekten başarılı bir yazılım süreci yaşatıyor. Bu arada sitenizde GDR1 için herhangi bir haber göremedim. WP haberleriniz biraz geç ve zayıf oluyor.