reklamı kapat

POPÜLER

LG V30 DxOMark

LG V30’un kamera performansı mercek altında

Mobil tarafta son çeyrekte de zarar açıklayan LG‘nin güçlü telefonu V30, DxOMark’ın zorlu kamera testine sokuldu. İşte telefonun sergilediği performans.

Satışa çıkan ürünlerin kameralarını profesyonel şekilde test eden ve değerlendiren DxOMark, bu sefer LG V30‘u konuk etti. Arkasında çift lensli kamera sistemi bulunan telefon, fotoğraf tarafında 87, video tarafında ise 73 puan aldı. Ortalama olaraksa 82 puan alan telefon, genel olarak iyi bir performans sergiledi. Bu puanla en iyilerin arasına giriş yapamayan telefon, özellikle fotoğraf tarafında beğeni topladı. Bütün ışık koşullarında doğru pozlama verebilen V30, renk üretimi konusunda oldukça beğenildi. Beyaz ayarını düşük ve yapay ışık koşullarında iyi ayarladığı belirtilen telefon, düşük ışıklı çekimlerde ortaya çıkan “kumlama” konusunda da birçok rakibini geçmeyi başardı. Çift lensli kamerasına rağmen portre (Yapay bokeh) modu bulunmadığı için eleştirilen cihazın, yüksek kontrastlı sahnelerde dinamik aralıktan ödün verdiği söylendi. LG V30’un genel puanını video tarafı düşürdü. Kameranın hareket halindeki çekimlerde oluşturduğu titreşimler ve otomatik netleme sorunları beğenilmedi. Ayrıca ışık değişimlerinde beyaz ayarını düzgün ayarlayamayan cihaz, pozlama ayarı konusunda bu tarafta da beğenildi.

LG V30 DxOMark

Teknik özellikleriyle LG V30

QHD çözünürlüklü ve HDR10 destekli 6 inç OLED ekran, Snapdragon 835 işlemci ve 4 GB RAM gibi detaylar ile geliyor. Genel olarak oldukça güçlü olmasına rağmen kamerasıyla öne çıkamayan V30, yine de pişman etmeyecek modeller arasında yer alıyor.

İlginizi çekebilir