reklamı kapat

POPÜLER

vivo V30
vivo V30
vivo V30
vivo V30
vivo V30
vivo V30
vivo V30
vivo V30

Star ışığı ile fotoğrafçılıkta yeni dönem; vivo V30 5G incelemesi

Star ışığı özelliğiyle piyasada satılan akıllı telefonlardan sıyrılan vivo V30 5G, 50 megapiksel çözünürlüklü kameraları ve 80 watt‘lık hızlı şarj teknolojisiyle de öne çıkıyor. Telefonun merak edilen özelliklerini aktaralım.

vivo V serisinin en yeni üyesi vivo V30 5G kısa bir süre önce Türkiye’de satışa sunuldu. Orta segment telefon dünyasına yeni bir soluk getiren telefon amiral gemisi akıllı telefonlarda gördüğümüz özellikleri daha erişebilir fiyatla kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Star ışığı adı verilen aydınlatma özelliğiyle dikkatleri üstüne çeken telefon fotoğrafçılığa önem veren kullanıcıları hedef alıyor. Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip olan telefon dört yıl ücretsiz pil değişim garantisiyle geliyor. Kullanıcıların bu sayede telefonlarının pilleriyle ilgili kafalarında herhangi bir soru işareti kalmıyor.  Hızlı şarj ve yüksek çözünürlüklü kameralar konusunda da iddialı bir telefon olan vivo V30 5G’nin tasarımıyla incelemeye başlayalım.

vivo V30

VIVO V30 5G TASARIM

vivo’nun test etmemiz için bize gönderdiği vivo V30 5G, sunduğu özelliklerle birlikte tasarımıyla da göze çarpıyor. Beyaz ve siyah olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip olan telefonu kutusundan çıkarttığımızda bizi etkileyen ilk detay cihazın ince ve hafif tasarımı oldu. 7.5 mm kalınlığındaki telefon eldeyken rahat bir kullanım sağlıyor. Cihazın malzeme kalitesine baktığımızda telefonun gövdesinde plastik malzeme kullanıldığını görüyoruz. Cihazda plastik malzeme kullanılsa da premium telefon hissiyatı iyi bir şekilde yansıtılıyor.

Ön ve arka tarafında cam malzemelerin tercih edildiği telefonun sol tarafında herhangi bir fiziksel tuş ve bağlantı noktası yer almıyor. Cihazın sağ tarafında ses ve güç tuşları bulunuyor. Cihazın alt tarafında SIM kart girişi, USB-C ve hoparlör ızgaraları kullanılıyor. Cihazda iki adet hoparlör ne yazik ki yer almadığı için cihazda stereo deneyim yok. Telefondaki hoparlör yüksek ses seviyesi sunsa da cihazdaki hoparlörün daha iyi olması gerektiğini düşünüyoruz. Telefonun tasarım detaylarında beğendiğimiz noktalardan biri cihazın ince ekran çerçevelerine sahip olması oldu. Amiral gemisi akıllı telefonlarda yaşadığımız bu deneyim sayesinde içeriklere daha iyi odaklanmak mümkün oluyor. Telefon bununla birlikte IP54 sertifikasına da destek veriyor. Cihaz bu sayede su sıçramalarına karşı da dayanıklı. Telefon su sıçramalarına karşı dayanıklı olsa da cihazı su altında kullanmamanızı öneriyoruz.