reklamı kapat

POPÜLER

Star ışığı ile fotoğrafçılıkta yeni dönem; vivo V30 5G incelemesi

vivo V30

VIVO V30 5G PERFORMANS

vivo V30 5G’de Qualcom’un Snapdragon 7 Gen 3 işlemcisi ve 12 GB RAM yer alıyor. 4 nm’lik Snapdragon 7 Gen 3 işlemcisi günlük hayatta kullandığımız WhatsApp, Instagram, Outlook ve Google Chrome gibi uygulamalarda hızlı bir deneyim sundu. Telefonda bu uygulamalar dışında performansa ihtiyaç duyan Real Racing 3, Asphalt 9 ve Call of Duty: Mobile oyunlarını da oynadık.

Üst düzey grafik ayarlarında akıcı bir oyun deneyimi elde ettiğimiz telefonla yüksek çözünürlüklü videoları da kolay bir şekilde düzenlemek mümkün. Cihazda 12 GB RAM yer alsa da bu RAM’e ek olarak 12 GB genişletilmiş RAM desteği de sunuluyor. Telefonun ayarları üzerinden aktif hale getirilebilen bu özellik sayesinde telefon sekmeler arasındaki geçişlerde daha iyi bir performans gösteriyor. Pek tabii bu özellik açıldığında bir miktar depolama alanı kullanılıyor. Cihazı Geekbench 6 uygulamasında da değerlendirdik. Telefonun uygulamanın tek çekirdek performansından 1.140 puan, çok çekirdek performansıdnan 3.228 puan aldı.

Telefonun ekran performansını da değerlendirdik. Ekran performansında da iddialı bir akıllı telefon olan vivo V30, 2.800 x 1.260 piksel çözünürlüklü 6,78 inç AMOLED ekranı bünyesinde barındırıyor. Hem büyük hem de canlı bir ekran deneyimi sunan telefon aynı zamanda yüksek parlaklık değeriyle de öne çıkıyor. Amiral gemisi akıllı telefon modellerinde gördüğümüz yüksek parlaklık (2.800 nit) sayesinde telefonun ekranı güneş ışığı altında rahatlıkla görülebiliyor. 1 milyar renk gösterebilen bu ekran aynı zamanda HDR10+ ekran teknolojisine ve 120 Hz yenileme hızına da destek veriyor. 120 Hz yenileme hızı sayesinde akıcı bir ekran deneyimi yaşanabiliyor.