reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X’in satış rekoru kırması bekleniyor

11 Eylül 2017

iPhone 8, iPhone 8 Plus ve Apple’ın merakla beklenen çerçevesiz ekranlı modeli iPhone X‘in tanıtımına saatler kaldı. Yayınlanan istatistikler ise yeni nesil iPhone’ların taşıdığı satış potansiyelini ortaya seriyor.

Geçtiğimiz hafta Apple’ın globaldeki akıllı telefon satışlarının iyiden iyiye azaldığını, hatta “en çok satan ikinci şirket” konumundan üçüncülüğe düştüğünü yazmıştık. Ancak o yazıda da belirttiğimiz gibi, iPhone bir önceki akıllı telefon tanıtımından sonra bir anda yükselişe geçmiş ve birinciliğe oturmuştu. Yeni nesil iPhone’lar için de beklentiler bu yönde. Açıklanan istatistikler ise çarpıcı.


Analistler yeni nesil iPhone’ların tabiri caizse peynir ekmek gibi satmasını bekliyor. Bu tahminin en büyük dayanak noktası ise eski iPhone’larını hala kullananların sayısı. Daha önce de yazdığımız bir haberde, Apple kullanıcılarının marka sadakatinde başı çektiğinden bahsetmiştik. Bu sebeple eski iPhone’ları kullananların büyük kısmının yeni nesile geçiş yapmasını beklemek çok da absürt değil. Consumer Intelligence Research Partners‘ın araştırmasına göre sadece Amerikada 141 milyon iPhone kullanıcısı bulunuyor. Bunların 48 milyonu geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a geçiş yapmış durumda. Kalan 93 milyon kullanıcının ise telefonları en az iki nesil öncesinin. Bu da yeni nesil cihazların satış potansiyelini ortaya koyuyor.

iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X 12 Eylül’de Türkiye saatiyle 20:00’da tanıtılacak. Cihazlarla ilgili detaylı bilgiye LOG.com.tr’den ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR