reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch 2’nin tanıtım tarihi sızdı

9to5Mac’e göre Apple Watch 2’nin ve iPhone 6c’nin tanıtım tarihi belli oldu. İnternet sitesinin yakın kaynaklardan aktardığı bilgiye göre Apple’ın yeni akıllı saati Apple Watch 2, mart ayında gerçekleştireceği etkinlikte görücüye çıkaracak.

Geçtiğimiz eylül ayında yeni renk seçenekleri, kayışlar ve yazılım özellikleriyle Apple Watch’u güncelleyen Apple’ın kamera, uyku takibi ve sağlık sensörü konusunda da çalışmalar yaptığı biliniyor. Şirketin bu özellikleri Apple Watch 2’ye getirip getirmeyeceği şu an için bilinmese de ikinci nesil Apple Watch’un daha gelişmiş özelliklerle geleceği kesin. Uygulamaların daha hızlı açılması için daha güçlü bir işlemciyle birlikte gelmesi beklenen saatin gövdesinin daha ince olacağı iddia ediliyor.

Apple’ın Apple Watch 2 için düzenleyeceği etkinlikte iPhone 6c‘yi de tanıtacağı konuşuluyor. iPhone 6s gibi premium bir tasarım çizgisine sahip olacağı belirtilen telefonun beklenen özellikleri ise şöyle: A8 işlemci, 1 GB RAM ve 1136×640 piksel çözünürlüklü 4 inçlik ekran. iPhone 6c’de, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta kullanılan ekran basınç kuvvetini algılayan 3D Touch’ın ise yer alması beklenmiyor.

*Haberde kullanılan görsel ilk nesil Apple Watch’a aittir.

YORUMLAR