reklamı kapat

POPÜLER

Apple

iPhone 7c’nin çıkış tarihi sızdı

Çinli operatör China Mobile, 4 inçlik iPhone’un çıkış tarihini sızdırdı. China Mobile’a göre 4 inçlik iPhone, iPhone 7c adını taşıyacak. Daha önce ortaya atılan iddialarda telefonun iPhone 6c olarak adlandırılacağı iddia edilmişti.

MyDrivers’ın sitesinin aktardığı haberde iPhone 7c, nisan ayında kullanıcıların beğenisine sunulacak. Hatırlanacağı üzere 9to5Mac Apple’ın mart ayında bir etkinlik düzenleyeceğini kısa bir süre önce belirtmişti. Apple’ın bu etkinlikte Apple Watch 2 ile birlikte iPhone 7c’yi de tanıtma olasılığı bulunuyor.

Apple
China Mobile tarafından sızdırılan fotoğraftaki iddianın gerçek olup olmadığı şu an için bilinmiyor. Plastik yerine alüminyum gövdeyle birlikte geleceği iddia edilen iPhone 7c’nin iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta da kullanılan A9 işlemcisini bünyesinde barındıracağı ifade ediliyor. 8 megapiksel arka kamera, 1,2 megapiksel ön kamera, Wi-Fi 802.11ac ve Bluetooth 4.0 telefonun beklenen diğer özellikleri arasında. Apple’ın yeni amiral gemisi telefonu iPhone 7‘ninse eylül ayında görücüye çıkması bekleniyor.

*Haberde kullanılan ana görsel iPhone 6s’e aittir.