reklamı kapat

POPÜLER

Tim Cook’tan iPhone X’in fiyatı hakkında enteresan açıklama

Apple‘ın uzun süredir teknoloji gündemini meşgul etmesine neden olan iPhone X teknik özelliklerinin yanı sıra fiyatıyla da konuşuluyor. Sık sık bu fiyatın fazlasıyla yüksek olduğu ifade ediliyor. Peki Apple’ın CEO’su Tim Cook bu konuda ne düşünüyor?

Kısaca hatırlatmak gerekirse 27 Ekim‘de ön siparişe açılacak olan iPhone X’in başlangıç fiyatı 999 dolar olarak açıklandı. Bu fiyata sahip olacağınız cihazın dahili hafızası ise 64 GB. Daha çok depolama alanı isteyenlerin ise 256 GB’lık iPhone X’i tercih etmesi gerekiyor. Bu versiyonun fiyatı ise 1.149 dolar. Henüz iPhone X’in Türkiye fiyatı açıklanmadı fakat yapılan hesaplamalar kabaca bir fikir veriyor. Herkes yeni amiral gemisinin fiyatını tartışırken Tim Cook, iPhone X’in bu fiyatı hak ettiğini şu sözlerle dile getirdi:

“Aslına bakarsanız aldığınız teknolojinin ederi bu. Üstelik insanlar artık satın aldıkları telefonların ödemelerini daha uzun vadede gerçekleştiriyor. Direkt etiket fiyatını ödeyen çok az insan var. Alıcıların bir kısmı ise kullandıkları telefonları takas ediyor. Bu da asıl fiyatı düşünüyor. Operatörlerin kampanya ve indirimleri de yardımcı oluyor.

Telefonlarımıza özellikle de iPhone’a baktığımızda bu cihazların günlük hayatımızda giderek daha önemli hale geldiğini görüyoruz. İnsanlar artık telefonlarının çok daha fazlasını yapmasını istiyor. Biz de buna uygun teknolojiyi sağlıyoruz.”

Tim Cook‘un yüksek fiyatını savunduğu iPhone X dünyanın belli ülkelerinde 3 Kasım‘dan itibaren satışa sunulacak.