reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone X

Türkiye’nin en pahalı telefonu değişti; iPhone X’un rekor kıran yeni fiyatı

Teknoloji devi Apple, dün yeni iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR modellerini tanıttı. Satıştan kaldırılan iPhone X ise şu an ulaştığı fiyatıyla sınırları zorluyor.

Advertisement

Samsung Galaxy Note 9’un 512 GB’lık versiyonu şu an 9.300 TL’ye satılıyor. Eğer bu çok pahalı diyorsanız bir de 256 GB iPhone X’un ulaştığını son noktayı görün. Çünkü model şu an pazarda tam 11.500 TL seviyesine ulaşmış durumda. Bu fiyatla iPhone Xs ve iPhone XS gelene kadar Türkiye’nin en pahalı telefonu halini alan iPhone X, 64 GB depolamalı versiyonuyla da gerçekten oldukça pahalıya satılıyor. Apple’ın ilk olarak 6.099 TL‘ye satışa sunduğu 64 GB depolamaya sahip versiyon, en son 7.500 TL‘yi görmüştü. Dün yapılan lansmandan sonra bu versiyon da tam 9.999 TL seviyesine kadar çıkış yaptı. Yurt dışı satış fiyatı 999 dolar olarak sabit kalan telefon, maalesef Türkiye’de değerlenmeye devam ediyor. Bu da son kullanıcı için gerçekten kötü görünüyor. Bu arada artışlar sadece amiral gemisi tarafında olmuyor. Orta ve giriş seviyesi telefonların da fiyatları artıyor. Türkiye’de teknolojiye erişmek her geçen gün daha zor hale geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı telefon fiyatları hızla artıyor

Bunun arkasında da özellikle ciddi şekilde artan güncel kur değerleri yer alıyor. Yine Samsung Galaxy Note 9 üzerinden gittiğimiz zaman telefon Türkiye’de ilk satışa çıktığı zaman 128 GB depolama ve 6 GB RAM için 6.499 TL, 512 GB depolama ve 8 GB RAM içinse 7.499 TL fiyat etiketiyle satılıyordu. Şu an ise fiyat 128 GB için 7.999 TL ve 512 GB içinse yukarıda söylediğimiz gibi tam 9.300 TL seviyesine kadar çıktı.

İlginizi Çekebilir

Yeni iPhone modelleri