reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone

Yeni iPhone’ların önemli özelliği için bir kanıt daha

Teknoloji devi Apple, yeni iPhone modelleriyle seride daha önce sunulmamış bir desteği getirmeye hazırlanıyor. Bunun için bir kanıt daha ortaya çıkmış durumda.

Apple, dünden bu yana yeni iPhone ailesine “Apple Pencil” stylus kalem desteği getirecek haberleriyle gündeme geliyor. İlk olarak iPad Pro’ya özel olan Pencil, artık son çıkan iPad modeliyle de kullanılabiliyor. Sürece şimdi kesin olarak iPhone ailesi de dahil oluyor. Yeni kaynağın bilgisine göre ikinci jenerasyon iPhone X ve iPhone X Plus, Pencil desteğiyle geliyor. Özellikle Plus model için güzel duran bu destek, aileyi resmi olarak Samsung Galaxy Note 9‘un karşısına konumlandırıyor. Steve Jobs’un yıllar önce yaptığı “Kimse stylus istemiyor” açıklamasını akıllara getiren destek, yaratıcı insanları mutlu edebilir deniyor. Stylus kalem şu an Türkiye’de tam 549 TL‘ye satılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’dan yeni modelleri şu şekilde karşımıza çıkıyor

Baktığımız zaman OLED ekranlı ikinci jenerasyon iPhone X, çok merak edilen dev OLED ekranlı iPhone X Plus ve LCD ekranlı 6,1 inç iPhone yolda bulunuyor. Modellerin iPhone 11, iPhone 11 Plus, iPhone 9 ya da iPhone XS, iPhone XS Plus, iPhone (2018) şeklinde isimlendirilmesi bekleniyor. Tasarımsal olarak iPhone X’un çizgisini devam ettirecek modeller, fiyat tarafında da detaylanmış durumda. Buna göre ikinci jenerasyon iPhone X 800-900 dolar, iPhone X Plus 900-1000 dolar, LCD ekranlı 6,1 inç iPhone 9 ise 600-700 dolar seviyesinde raflardaki yerini alacak. Yeni ailenin Türkiye fiyatı ise en az 5 bin TL‘den başlayacak.

İlgili Video

Samsung’dan Apple’a yönelik hazırladığı içeriklerden