reklamı kapat

POPÜLER

Apple ipad Pro Face ID
Apple ipad Pro Face ID
Apple ipad Pro Face ID
Apple ipad Pro Face ID
Apple ipad Pro Face ID

Apple’ın tablet dünyasında bir ilke imza atacak yeni “iPad Pro” modeli için son bilgiler

Teknoloji devi Apple, aylardır yüz tanıyabilen yeni iPad Pro modeliyle gündeme geliyor. Bu açıdan tablet dünyasına bir ilke imza atacak ürün için yeni bilgiler var.

iOS 12‘de tasarımsal olarak yapılan bir değişiklik, Face ID’li iPad Pro’nun en büyük kanıtını oluşturuyor. Bugün ise geliştirici Steven Troughton-Smith sayesinde başka bir kanıt ortaya çıktı. Yeni mobil işletim sisteminin kodlarında inceleme yapan geliştirici, iPad’e özel AvatarKit‘e rastladı. AvatarKit büyük önem arz ediyor çünkü iPhone X‘da yer alan Animoji’nin arkasında bulunuyor. Animoji direkt olarak TrueDepth kamera sistemiyle çalıştığı için de “Face ID’li iPad Pro” açıkça yolda bulunuyor. Resmi olarak eylül ayında tanıtılması beklenen tablet, dediğimiz gibi bu yapısıyla sektörde bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Yüz tanıyabilen bazı tabletler bulunuyor ancak hiçbiri TrueDepth gibi üç boyutlu yüz tanıma yapamıyor. Bu açıdan yeni tablet piyasadaki en güvenli yüz tanıma özelliğini getiriyor. Bu da kullanıcılar için oldukça kullanışlı duruyor. Yüz tanıma sayesinde Touch ID‘den kurtulacak tablet, böylelikle oldukça ince çerçeveler üzerine kurulacak deniyor. Tablettte bir çentiğin olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple ipad Pro Face ID

iPad Pro haricinde Apple’dan başka neler geliyor?

Artık herkesin bildiği üzere Apple‘dan kesin olarak üç yeni telefon geliyor. Bunların 5,8 inç OLED ekranlı ikinci jenerasyon iPhone X, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone X Plus ve 6,1 inç LCD ekranlı 6,1 inç iPhone olacağı biliniyor.

İlginizi çekebilir

Yeni tablet bu teknoloji üzerine kurulacak