reklamı kapat

POPÜLER

Apple Face ID iPad Pro
Apple Face ID iPad Pro
Apple Face ID iPad Pro
Apple Face ID iPad Pro
Apple Face ID iPad Pro

Face ID’li ve ince çerçeveli iPad Pro’yu hayal eden çalışma [Galeri]

Geçtiğimiz gün iOS 12‘yi tanıtan Apple, biliyorsunuz işletim sistemiyle iPad için önemli bir değişiklik yaptı. Yüz tanıyabilen çerçevesiz iPad Pro’ya işaret eden bu değişiklik, konsept çalışmalara da ilham kaynağı oldu. İşte Face ID’li ve ince çerçeveli iPad Pro’yu hayal eden çalışma.

Apple, çok uzun süredir bir Face ID‘li iPad Pro ile gündeme geliyor. iOS 11.3 içerisinde Modern iPad olarak geçen bu ürün, gerçekten yolda bulunuyor. Bünyesinde Touch ID parmak izi sensörü yer almayacağı için ince çerçevelerle gelecek tablet, dediğimiz gibi Face ID teknolojisine sahip olacak. Face ID’nin arkasında yer alan TrueDepth kamera sistemini bir çentikle mi yoksa gövdeye entegre şekilde mi karşımıza çıkartacağı bilinmeyen şirket, dediğimiz gibi tasarımcılara ilham kaynağı oluyor. İşte bu noktada bir çalışmaya imza atan PhoneArena, olası versiyonlarıyla tablete erken bakış attırıyor. Özellikle çentiksiz hali oldukça mantıklı ve güzel duran tablet, rakipsiz olduğu alanı daha da ele geçirecek izlenimi yaratıyor. Gövde alanı çok büyük olduğu için pratikte bir çentiğe ihtiyacı olmayan tablet, çentikle de çok kötü durmuyor. Ekran çok büyük olduğu için çentik daha az göze batıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple Face ID iPad Pro
Apple Face ID iPad Pro

Apple, Face ID’li iPad Pro’yu eylül ayında tanıtabilir

Üç yeni iPhone ile beraber eylül etkinliğinde tanıtılabileceği konuşulan tablet, elbette daha yüksek bir fiyat etiketine sahip olacak. Bu yüz tanıma donanımı nedeniyle fiyatının artacağına kesi gözüyle bakılan ürün, şimdiden oldukça merak ediliyor.

İlginizi çekebilir

Yeni tablet bu teknoloji üzerine kurulacak