reklamı kapat

POPÜLER

2018 Apple iPad Pro Face ID TrueDepth

Apple, yüz tanıyabilen “iPad Pro” üzerinde çalışıyor

Dün Apple‘ın artırılmış gerçeklik gözlüğü hakkında detaylı bilgiler veren Mark Gurman, ayrıca yeni iPad Pro hakkında da önemli bilgiler paylaştı.

Advertisement

Teknoloji devi biliyorsunuz iPhone X ile kendi ekosisteminde yüz tanıma devrini başlattı. Bunu telefona eklediği TrueDepth kamera sistemiyle mümkün kılan Apple, şimdi de Face ID‘li iPad Pro için çalışıyor. Fiziksel home butonuna sahip olmayacağı belirtilen yeni iPad, bu nedenle Touch ID parmak izi okuma sistemini de rafa kaldıracak. Böylelikle ince çerçevelere sahip olacağı söylenen tablet, üretim şartları nedeniyle OLED değil LCD ekran üzerine kurulacak. Face ID sistemini TrueDepth kamera ile sunacağı ancak “çıkıntısız” tasarlanacağı (Kesin değil) tahmin edilen ürün, gücünü şirketin kendi grafik ve işlemci birimlerinden alacak. Tablet ile beraber aynı zamanda yeni stylus kalem Pencil 2 de duyurulacak. Kaleme özel yeni yazılım altyapısı hazırlığında olan şirket, beğenilen stylus modelini daha iyi hale getirecek.

Apple’dan iPad Pro ailesine büyük güncelleme

iPad ailesi iPhone tarafı gibi uzun zamandır aynı şekilde karşımıza çıkıyor. Ürünlerin yeni teknolojiler ışığında güncellenmesi ise sıkı kullanıcıları oldukça mutlu edecek gibi duruyor. Dikkat çekici özelliklerle düşen tablet pazarını hareketlendirmek isteyen teknoloji devi, 999 dolarlık iPhone X’den güzel geri dönüşler aldığını belirtiyor.