reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPad Pro

Yüz tanıyabilecek yeni Apple iPad Pro için üzücü detay

Teknoloji devi Apple, aylardır yüz tanıyabilen yeni iPad Pro modeliyle gündeme geliyor. Bu model için ortaya çıkan yeni bilgiler ise üzücü görünüyor.

Advertisement

Birçok güçlü kanıtı ortaya çıkan yeni iPad Pro, Face ID teknolojisini iPad ailesine dahil etmeye hazırlanıyor. Bünyesinde iPhone X’da da yer alan TrueDepth kamera sistemi yer alacak ürün, bu açıdan merakla bekleniyor. Biliyorsunuz günümüzde yüz tanıyabilen bazı tabletler bulunuyor ancak hiçbiri TrueDepth gibi üç boyutlu yüz tanıma yapamıyor. Bu açıdan yeni tablet piyasadaki en güvenli yüz tanıma özelliğini getiriyor. Yüz tanıma sayesinde Touch ID‘den kurtulacak tablet, yeni bilgilere göre 3.5mm kulaklık girişini de içerisinden atıyor. Kulaklık girişini iPhone’lardan “yer yok” bahanesiyle atan Apple, maalesef süreci iPad tarafına da genişletiyor. 12,9 inç ve 10,5 inç olmak üzere iki farklı boyutta elde edilebilecek model, sadece dikey tutulduğu zaman yüz tanıma yapabilecek deniyor. Ayrıca bu yıl Smart Connector bağlantısının tabletin altına çekileceği gelen bilgiler arasında bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPad Pro haricinde Apple’dan başka neler bekliyoruz?

Artık herkesin bildiği üzere Apple‘dan kesin olarak üç yeni telefon geliyor. Bunların 5,8 inç OLED ekranlı ikinci jenerasyon iPhone X, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone X Plus ve 6,1 inç LCD ekranlı 6,1 inç iPhone olacağı biliniyor.

İlginizi çekebilir

Şirketin en son iPad modeli