reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9, çok dikkat çeken bir yenilikle geliyor

Resmi olarak 9 Ağustos tarihinde karşımıza çıkartılacak gözde model Samsung Galaxy Note 9, bugün dikkat çeken bir yenilikle gündeme geldi.

Biliyorsunuz Samsung‘un “DeX” isimli bir aksesuarı bulunuyor. Bu aksesuar destekli telefonların bir monitöre bağlanmasına ve adeta bilgisayar olarak kullanılmasına imkan tanıyor. Burada klavye ve fare desteği veren DeX, özetle mobil cihazları tam anlamıyla bir masaüstü bilgisayar haline getiriyor. İşte bu süreç için Samsung Galaxy Note 9‘un harici DeX donanımına ihtiyacı kalmadığı belirtiliyor. Roland Quandt’a göre Note 9, kablo ile istenilen monitöre bağlanabiliyor. Bu bağlantı sonrasında aktif edilen DeX modu, kişilere büyük monitörde geniş bir çalışma alanı sunuyor. DeX donanımını taşımak istemeyen (Satın alan çoğu kişi taşımıyor) kullanıcılar için çok güzel duran destek, Bluetooth klavye ve fare bağlantısı kurabiliyor. Yani şartlar uygun olursa tamamen kablosuz bir deneyim elde edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bilinen teknik özellikleriyle Samsung Galaxy Note 9

Note ailesinin büyük olasılıkla son üyesi Note 9, tam 6,4 inç boyutunda 2960×1440 piksel Super AMOLED bir ekran üzerine kuruluyor. Gücünü Exynos 9810 ya da Snapdragon 845‘ten alacağı söylenen telefon, 6 GB / 8 GB RAM ve 128 GB256 GB / 512 GB depolama ile geliyor. Arkasında Galaxy S9+ gibi çift lensli bir 12 megapiksel kamera sisteminin yer alan Note 9, burada bir geniş bir de zoom lens sunuyor. Kamera performasının oldukça arttığı iddia edilen telefonun önünde ise 8 megapiksel çözünürlükte F1.7 diyaframa ve 1/3.6 inç sensöre sahip bir kamera yer alıyor. 4.000 mAh pili bulunan model, dijital asistan Bixby 2.0 ile dikkatleri üzerine çekecek gibi duruyor.

İlgili Video

Şirketin kırılmaz OLED ekranı