reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9

Resmi paylaşımlar üzerinden “Samsung Galaxy Note 9” hakkında son detaylar

07 Ağustos 2018

Resmi tanıtımına sadece 2 gün kalan Samsung Galaxy Note 9, gündeme gelmeye devam ediyor. Bugün resmi paylaşımlardan elde edilen detaylar karşımızda bulunuyor.

Son dönemde sık sık sağlam sızıntılar yapan Roland Quandt, bugün Samsung Galaxy Note 9‘un resmi basın görsellerini paylaştı. Bu görsellerde ilk olarak yeni Bluetooth destekli S Pen karşımıza çıkıyor. 4096 seviye basınç hassasiyetine sahip kalem, artık adeta bir kumanda olarak kullanılabiliyor. Görseldeki açıklamaya göre kalem bir deklanşör ya da sunum yönetici şeklinde görev yapabiliyor. Telefona dokunmadan uygulama yönetimi de sunan kalem, modelin en önemli yeniliği olacak gibi duruyor. Dün duyduğumuz kadarıyla kalem 40 saniyelik şarj ile tam 30 dakika kullanım sunabiliyor. Yeni görseller dün ortaya çıkan bir detayı da kesinleştiriyor. Merak edilen telefon, kamera tarafında birçok yapay zeka özelliği taşıyor. Bu noktada model birçok güncel akıllı telefon gibi ortamı algılayarak ona göre en uygun ayarı belirleyebiliyor. Ayrıca yeni kamera uygulamasında bazı “konuşma balonları” da yer alıyor. Bunlar çekilen fotoğrafta sorun varsa (Kapalı göz, titreşim vb.) çıkarak yol gösteriyor. Resmi görseller DeX tarafından da bilgi veriyor. Samsung Galaxy Note 9, DeX bağlantısı için sadece tek bir HDMI kablosuna ihtiyaç duyuyor. Bu da gerçekten çok ama çok kullanışlı duruyor. Modelin bu tarafta yüksek performans sunabilmek için büyük soğutma borularına sahip olacağı biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9’un teknik detaylarını hatırlarsak

Telefon 6,4 inç boyutunda 2960×1440 piksel Super AMOLED bir ekran üzerine kuruluyor. Gücünü satıldığı yere göre Exynos 9810 ya da Snapdragon 845‘ten alan telefon, 6 GB / 8 GB RAM ve 128 GB256 GB / 512 GB depolama ile geliyor. Arkasında Galaxy S9+ ile birebir aynı çift lensli 12 megapiksel kamera sistemi yer alan Note 9, burada bir geniş bir de zoom lens sunuyor. Arka kamerası için yazılımsal yenilikle getireceği belirtilen modelin, önünde ise 8 megapiksel çözünürlükte F1.7 diyaframa ve 1/3.6 inç sensöre sahip bir kamera yer alıyor. 4.000 mAh pili bulunan model, dijital asistan Bixby 2.0 ile dikkatleri üzerine çekecek gibi duruyor. 24 Ağustos tarihinde raflardaki yerini alacak modelin Avrupa’da 512 GB için 1.250 euro, 128 GB içinse 1.050 euro fiyat etiketiyle satılacağı belirtiliyor.

İlgili Video

Modelin geçen hafta sızan resmi tanıtım videosu