reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 9 güncellemesi

Samsung Galaxy Note 9 için çok önemli güncelleme

Samsung‘un yeni amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy Note 9, bugün güvenlik odaklı çok önemli bir güncelleme almaya başladı. İşte detaylar;

Samsung Galaxy Note 9, hatırlarsınız en son firmanın Türkiye’de yaptığı büyük fiyat indirimiyle gündeme gelmişti. Bugün ise telefonu satan alanları ilgilendiren bir haber ortaya çıktı. Popüler akıllı telefona ilk olarak Avrupa’da başlayan ancak kısa süre sonra herkese gelecek bir güvenlik güncellemesi yapıldı. Bu güncelleme ilk olarak Google’ın ekim ayı Android güvenlik paketini getiriyor. Söylendiği kadarıyla bu paket işletim sisteminin can sıkan tam 12 açığını ortadan kaldırıyor. Güncelleme için firmanın kendi yaptığı güvenlik adımları da bulunuyor. Detaylara göre modelin kendi yazılımlarında görülen 11 güvenlik açığı da ortadan kaldırılıyor. Bu açıdan çok önemli olan güncelleme, N960FXXS2ARJ4 koduna ve yaklaşık 68 MB boyutuna sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 9 teknik olarak çok güçlü bir telefon

Gücünü satıldığı yere göre Exynos 9810 ya da Snapdragon 845‘ten alan telefon, 6 GB / 8 GB RAM ve 128 GB / 512 GB depolama ile geliyor. Arkasında Galaxy S9+ ile birebir aynı çift lensli 12 megapiksel kamera sistemi yer alan Note 9, burada bir geniş bir de zoom lens sunuyor. Modelin önünde ise 8 megapiksel çözünürlükte F1.7 diyaframa ve 1/3.6 inç sensöre sahip bir kamera yer alıyor.

İlgili Video

Telefonun resmi tanıtım videosu