reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 8 sahiplerine müjdeli haber

Samsung‘un geçtiğimiz yıl tanıttığı amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy Note 8, gönderilen güncelleme ile önemli özellikler kazandı.

Samsung, kısa süre önce Galaxy Note 8‘e “Eylül” güvenlik güncellemesi göndermeye başladı. İşte bu güncelleme ile telefona daha önce Galaxy S9/S9+ ve Note 9‘a özel yeni özellikler de eklendi. Burada karşımıza ilk olarak AR Emoji çıkıyor. Firmanın Apple’ın Animoji’sine karşı geliştirdiği AR Emoji, artık Galaxy Note 8 kullanıcıları tarafından da kullanılabiliyor. Buna ek olarak telefona “Super Slow Motion” video desteği de getirilmiş durumda. Bu sayede kişiler artık cihazlarıyla 720 piksel çözünürlükte saniyede 960 kare video çekebiliyor. Güncellemenin yavaş yavaş herkese geleceği belirtilirken, böyle özellikleri eklenmesi artık eski sayılan bir model için güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 8’in yerini Galaxy Note 9 aldı

Kısaca hatırlamak adına telefon, gücünü Exynos 9810 ya da Snapdragon 845‘ten alan telefon, 6 GB / 8 GB RAM ve 128 GB / 512 GB depolama ile geliyor. Arkasında Galaxy S9+ ile birebir aynı çift lensli 12 megapiksel kamera sistemi yer alan Note 9, burada bir geniş bir de zoom lens sunuyor. Modelin önünde ise 8 megapiksel çözünürlükte F1.7 diyaframa ve 1/3.6 inç sensöre sahip bir kamera yer alıyor. Telefon hatırlatmak adına Türkiye’de 128 GB depolama ve 6 GB RAM için 7.999 TL, 512 GB depolama ve 8 GB RAM içinse 9.299 TL fiyat etiketiyle satılıyor. Bu yüksek fiyatın arkasında oldukça yükselen kur yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın Türkiye’de satılan yeni akıllı saati