reklamı kapat

POPÜLER

Android 9.0 ile Samsung Galaxy Note 9 Samsung Experience 10

Android 9.0 ile Samsung Galaxy Note 9’a gelecek Samsung Experience 10 göründü

Samsung Galaxy Note 9, Android 9.0 güncellemesi aldıktan sonra Samsung Experience 10 arayüzüne kavuşacak. Peki bu arayüz neler sunuyor?

Android 9.0 ile beraber gelecek olan arayüz giydirmesi Samsung Experience 10, Samsung Galaxy Note 9 modeli için detaylarıyla göründü. XDA Developers‘ın paylaştığı görseller, yeni arayüzün değişen deneyimini daha net görmemizi sağlıyor. Görsellere baktığımızda S Pen’li cihazı Galaxy S9 ve Galaxy S9+ modellerindeki değişimden fazlası beklemiyor gibi duruyor. Galaxy Note 9’da yer alan Samsung Experience 9.5 ile kıyaslandığında Samsung Experience 10 hayli farklı görünüyor. Yeni nesil bildirim ve hızlı ayarlar ekranı daha “transparan” bir yapıya kavuşuyor. Her zaman açık ekrandaki saat tasarımı da değişiyor. Uygulama ikonları hafifçe büyütülürken, bazı ikonların tamamen değiştiği de detaylar arasında. Yuvarlak hatlara sahip yeni arayüz, eskisine kıyasla farklı hissettiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dahili uygulamalarda da güncelleme

Dikkat çeken detaylar arasında Kamera, E-posta, Mesajlar gibi belli başlı dahili uygulamalardaki değişimler yer alıyor. Yeni arayüz tasarımından nasibini alan Kamera uygulaması AR Emoji ve Bixby Vision özelliklerini ekranın üstüne yerleştirmiş durumda. E-posta ve Mesajlar uygulaması da tasarım olarak cihazla bütünleşip “kavisli” tasarımı benimsiyor. Karanlık Mod desteği de sunuyor. Bixby Remiders’ın bildirim rengi maviden mora dönüştürülürken Takvim uygulaması da daha geniş bir çalışma alanı sunuyor.

Android 9.0 ile gelecek yeni arayüz giydirmesi Samsung cihazlar için şüphesiz büyük bir tasarım değişimi yaratacak. Ancak bunun için önce Android Pie güncellemesini almak gerekiyor. Şimdilik net bir tarih ise ne yazık ki bulunmuyor.

İlginizi çekebilir

Samsung Galaxy Note 9 tasarım videosu