reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 Android 9.0 güncellemesi

Samsung Galaxy S9 için Android 9.0 güncellemesi beta görüntüleri

Samsung Galaxy S9 kullanıcılarının heyecanla beklediği Android 9.0 güncellemesi beta görüntüleriyle ortaya çıktı.

Her ne kadar hala pek çok Samsung kullanıcısı Android 8.0 güncellemesi beklese de Samsung Galaxy S9 ve S9+ kullanıcıları bir an önce Android 9.0 güncellemesi gelmesi için sabırsızlanıyor. Yakın bir zamanda hem S9 ailesi hem de Galaxy Note 9 ailesi için yayınlanması beklenen güncellemenin Note 9 için alfa dönemi ekran görüntüleri daha önce sızmıştı. Şimdi ise XDA Developers kullanıcılarla Galaxy S9’un Android 9.0 beta arayüzünü paylaşıyor. Yeni güncelleme ile bildiğiniz gibi cihazlar Samsung Experience 10’a yükseltiliyor. Bu güncelleme ise karanlık tema gibi hayli talep edilen pek çok özelliği getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Experience 10 deneyimi gelişiyor

Daha önceki sızıntılarda yeni güncelleme ile beraber arayüzün daha “yuvarlak” hatlara geçiş yaptığından bahsetmiştik. Yuvarlatılmış köşelere sahip bitirişleri arayüz içinde gezinirken her adımda görebileceğiniz gibi bildirim kartları da aynı şekilde ekranda beliriyor. Samsung’un Gece Teması olarak adlandırdığı karanlık temada bazı iyileştirmeler yapılmış. Artık siyah tema üstünde beyaz yerine koyu gri kartlarla arayüz detayları belirtiliyor.

Android 9.0 ile beraber Samsung Galaxy S9, Galaxy Note 9’a özel olarak tanıtılan bazı kamera özelliklerine de sahip oluyor. Bunlardan biri Flaw Detection özelliği. Göz kırpma, hareket bulanıklığı, lens kirliliği ya da ters ışık gibi durumlarda kullanıcıyı bilgilendiriyor ve yeniden çekimi mümkün kılıyor. Bir diğer özellik de görsel zeka. Bu özellik çektiğiniz nesneleri ayırt edip daha etkileyici kareler yakalamanızı sağlıyor. Güncellemenin ne zaman geleceği henüz ne değil ancak 2019’un başlarında yayınlanması bekleniyor. Ekran görüntülerine haberin üzerindeki galeriden ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Dört kameralı Samsung Galaxy A9 tanıtımı