reklamı kapat

POPÜLER

kask, havalandırma, ach-1

Kendi havalandırma sistemine sahip yenilikçi kask: ACH-1 [Video]

Özellikle sıcak yaz günlerinde motosiklet sürücülerinin yardımına yetişecek olan kask ACH-1, kendi havalandırma sistemi sayesinde sürücünün yol rüzgarını daha net hissetmesini sağlıyor.

Motosiklet kullanmak, her türlü hava koşuluna uyum sağlamayı gerektiriyor. Motosikletler, sürücülere otomobiller gibi kapalı bir alan imkanı vermediği için soğuk hava rüzgarları çekilmez olabiliyor. Ancak gerekli ekipmanlar ve uygun giyim kuşam sayesinde motor kullanırken soğuk havalara karşı direnç göstermenin yine de çeşitli yolları var. Peki bu durum, yaz sıcaklarında nasıl işliyor? Yazın motor kullanmanın en kötü yanı sürücülerin takmak zorunda oldukları ağır ve havasız kaskların verdiği rahatsızlık olabilir. Vücudun geri kalanı bir şekilde yol rüzgarıyla buluşurken kask içinde kalan kısmı, sürücüleri bunaltabiliyor. Steve Feher tasarımı kask ACH-1, işte bu sorunu yenilikçi bir şekilde çözmeyi hedefliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İçeri alınan hava soğutuluyor, içerideki sıcak hava ise atılıyor

ACH-1’in içinde havanın tüm kaskın içine dağılmasını sağlayan hava kanalları bulunuyor. Pil ve termoelektrik modül kullanan ACH-1, üstteki havalandırmadan ortam havasını çekerek soğutuyor ve havayı kaskın içine eşit şekilde dağıtıyor. Aynı zamanda sıcak hava da kaskın altındaki havalandırmadan dışarı atılarak kask içinin sürekli soğuk kalması sağlanıyor. Siyah ve beyaz renklerin çeşitli tonlarından dilediğinizi seçebileceğiniz, 599 dolardan başlayan kaskları buraya tıklayarak satın alabilirsiniz.