reklamı kapat

POPÜLER

Birkaç saniyede giyilip çıkarılabilen ortadan açılır kask sistemi [Video]

Motosiklet kaskları yıllar içinde daha hafif ve dayanıklı malzemeler sayesinde daha güvenli ve sağlam hale geliyor. Tasarım anlamındaysa işler bildiğimiz gibi. Full face, yani kapalı kask, çenesi açılır kask, yarım kask ve yıllardır alışık olduğumuz birkaç tane daha geleneksel kask tasarımı mevcut. Vozz isimli aksesuar üreticisinin ortadan açılır kaskı ise tasarım konusuna yeni bir bakış açısı getiriyor.

Firmanın Voztec sistemi, kask giyme işlemini çok daha hızlı ve zahmetsiz bir hale getiriyor. İki yanındaki klipslere basılarak ortadan açılan kask, yine aynı şekilde tekrar kapalı hale geliyor. Voztec, ayarlanabilir çeneliği sayesinde alıştığımız çene bağı sistemini ve buna olarak zamanla bağın gevşemesini, dolayısıyla kaskın da gevşemesini ortadan kaldırıyor. Voztec’in kullanışlılığı acil durumlarda daha net ortaya çıkıyor. Kaza durumlarında kafayı ve boynu oynatmadan çıkarılabildiği için sürücüye daha fazla zarar vermiyor. Kaskın tüm dünyada kabul gören ECE ve DOT standartlarını karşıladığını da belirtelim.

Farklı malzeme ve model seçeneklerine sahip olan Voztec kasklar önümüzdeki yılın başlarından itibaren 900 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Birkaç saniyede giyilip çıkarılabilen ortadan açılır kask sistemi [Video]” için bir cevap

  1. UU dedi ki:

    Videonun sonuna kadar zırvalıktan başka birşey yapmıyor kaskın giyme
    anını ise birkaç saniye ile sınırlamış ürünü gibi adamda dandik. Böyle
    kasklara güvenilmez.