reklamı kapat

POPÜLER

PJ Cafe Racer

The Wrench

Indian’ın Scout Bobber merkezli düzenlediği yarışmanın kaçırmamanız gereken finalistleri [Galeri]

Amerika merkezli köklü üretici Indian tarafından düzenlenen custom motosiklet projeleri, Scout Bobber’ı hayal bile edecemeyeceğimiz noktalara taşıyor.

Kökleri 1901‘e kadar dayanan ve bu vesileyle dünyanın ve Amerika’nın ilk motosiklet markalarından birisi olan Indian, Harley-Davidson gibi kendi kültürünü yaratmış bir isim. Her ne kadar ülkemizde Harley kadar yaygın olmasa da yurt dışında hatırı sayılır oranda bir kitlesi bulunan marka günümüz itibarıyla köklerine olan bağlılığını sürdürmeye devam ediyor. Chief, Springfield ve Roadmaster gibi modellerle kullanıcılarla buluşan Indian 2019 model yılıyla birlikte FTR 1200‘ün seri üretim versiyonunu satışa çıkartmanın heyecanını yaşayacak.

Meraklılarının da önemli bir bekleyiş içerisinde olduğu bu tanıtım geri sayım devam ederken ürün gamının temel taşlarından birisi olan Scout Bobber şu sıralar bir yarışma ile gündemde. İlk olarak 1920 yılında üretilen ve günümüzde modernize edilmiş şekilde yollarda olan model, markanın resmi kanalları üzerinden düzenlediği özel yapım projelerinin merkezine alındı. Amerika’nın pek çok yerinden birincilik için gelen başvurular arasından geriye sadece 3 proje kalmış durumda. Scout Bobber’ı olağanın dışında farklı sınıflara sevk eden finalistler motosiklet meraklılarına parmak ısırtacak cinsten.

PJ Cafe Racer

The Wrench

Her sekmede farklı genetik

Ohio, Teksas ve New York gibi ülkenin farklı bölgelerinden temsilcilerinin içerisinde bulunduğu finalist listesinde müzeye konabilecek cinsten işler var. Yarışmanın tek kuralı olan “10.000 doların üzerinde harcama yapılamaz.” üzerinden şekillenen modellerin ilk üyesi bir Cafe Racer. Eski tip yarış motosikletlerini de andıran projede markanın orijinal renklerinden faydalandığını gördüğümüz geliştirme ekibi ön bölüme eklediği rüzgarlık ve bütünsel çizgilerle Scout Bobber’ı ait olduğu genetiğin bir hayli dışarısına çıkartmış. İkinci aşamada ise bizim favorimiz konumunda olan ve haberin girişinde sizleri karşılayan proje var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski bir NASA mühendisi tarafından hayata geçirilen projede Scout’un “Amerika Chopper” tadında bir karakterle bir araya getiren tasarımcı, Mad Max tadında asi bir motosiklet yaratmış. Koltuk bölümü de dahil olmak üzere eşsiz bir el işçiliğinin yer aldığı bu proje pek çok kişinin favorisi konumunda. Mavi renk seçeneğinin üzerine işlenmiş çizimleri ve yüksek gidonlarıyla karşımıza çıkan üçüncü proje ise daha çok eski tip Chopper ruhunu 2018’e taşıyor. İki katlı sele yapısıyla da rakiplerinden ayrılan bu proje daha çok gelenekselciler tarafından benimsenmiş durumda. Siz de Indian’ın son üç olarak belirlediği bu projeler arasındaki favori modelinizi yorum olarak bize iletebilirsiniz.