reklamı kapat

POPÜLER

İçerisinde Harley Davidson “ruhuyla” gelen dünyanın ilk motosiklet parçacıklı içkisi [Video]

26 Temmuz 2017

Gerçekleştirdikleri custom motosiklet projeleriyle tanıtan Almanya merkezli Ehinger Kraftrad, Harley Davidson ruhunu, damarlarınıza kadar işletme konusunda fazlasıyla iddialı.

Gerek otomobil gerekse motosiklet tutkunları için bu zamana kadar sayısız aksesuar örneği piyasaya sunuldu. Bu örnek kimi zaman bir saat, kimi zaman bileklik kimi zamansa bir bardak oldu. Büyük bir yapbozun parçaları olan bu sınıfın temel amacıysa kullanıcıların ilgi duyduğu marka veya modelin ruhunu her an hissetmesi veya üzerinde taşıma isteğiydi. Peki bir gün, bişeyler içmek için gittiğiniz bir yerde verdiğiniz cin siparişine “Motorlu mu?” cevabını alsaydınız tepkiniz ne olurdu? Kendinizi bunun cevabına hazırlasınız iyi olur çünkü, şu anda karşınızda duran bu proje dünyada bir ilk olma özelliğini de beraberinde getiriyor.


Reality programlardan akıllarımıza yer edinmiş, garajlarda bulundukları araçları bir hurdayken adeta sıfır kilometre olarak dönüştürülen ekiplere benzer şekilde projeler geliştiren ve bu alanda hatırı sayılır bir üne sahip olan Ehinger Kraftrad ekibi Harley Davidson ruhunu meraklılarına hissettirmek için bir proje geliştirmeye karar vermiş. Hayata geçirilen olan işin, bu zamana kadar yapılan tüm projelerden farklı olması konusunda bir hayli titiz olan ekip, içerisinde Harley Davidson motosikletlerinde kullanılan motor parçalarının olduğu özel seri bir cin yapmak için harekete geçmiş. Bu fikir doğrultusundaysa ortaya şişesinden, üzerindeki etiketine kadar tamamen özel üretim bir ürün şu anda karşımızda duruyor. İçerisinde 1939 Flathead‘in kam mili, 1947 Knucklehead‘in somunu ve 1962 Panhead‘in salıncak kolu olmak üzere üç farklı versiyonda sunulan cinlerin üretimi de tamamen özel olarak yapılıyor. Fiyatları 900 euro‘dan başlayan bu özel üretim cinler, Harley Davidson ruhunun içilebilir olanı bir anlamda. Bu arada, somunlu olanın bizim radarımıza girdi bile…

VİDEO

YORUMLAR