reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli motosiklet Harley-Davidson LiveWire
elektrikli motosiklet Harley-Davidson LiveWire

Elektrikli motosiklet Harley-Davidson LiveWire’dan kötü haber

Uzun zaman önce tanıtılan tamamen elektrikli motosiklet Harley-Davidson LiveWire, maalesef kötü bir haberle gündeme geldi.

Harley-Davidson LiveWire, geleceğin en önemli motosiklet modelleri arasında yer alıyor. Efsane markanın elektrik dünyasındaki ilk modeli olan LiveWire, satış kanallarına ulaşmasından çok geçmeden kötü bir gelişme yaşadı. Söylendiği kadarıyla modelde bulunan bir sorun (Şarj odaklı) nedeniyle üretim ve teslimatlar durduruldu. Standart olmayan şartlarda yapılan son kalite testinde bir sorun bulduklarını belirten Harley-Davidson, sorun hakkında ayrıntılı detay vermiyor. Kalıcı değil geçici olduğu aktarılan bu durum, elbette modeli yurt dışında bekleyenler için kötü görünüyor. Etkileyici bir tasarıma sahip olan elektrikli motosiklet, bildiğimiz kadarıyla tam dolu halde 225 km yol yapabiliyor. 0’dan 100 km/s hıza sadece 3 saniyede çıkabilen modelin, 100 km/s hızdan 130 km/s hıza çıkması ise 2 saniye sürüyor.

Brembo imzalı fren sistemi ile dizginlenen model, tamamen ayarlanabilir Showa süspansiyon sistemi üzerine kuruluyor. Michelin imzalı lastikler üstüne kurulan elektrikli motosiklet Harley-Davidson LiveWire, H-D Connect adı verilen akıllı bir sisteme de sahip. Bu sistem sayesinde kişilerin menzil, servis durumu vb. gibi konularda birçok bilgiye telefonlarından ulaşabileceği belirtiliyor. Kendisine özel bir sesi bulunan motosiklet, satışı yapılan yerlere konulacak Level 3 DC hızlı şarj sistemiyle sadece 60 dakikada tamamen şarj edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli motosiklet Harley-Davidson LiveWire, firma beklentilerinin altında kaldı

Evet söylendiği kadarıyla model beklendiği kadar yüksek talep görmüyor. Bunun arkasında modelin elektrikli olmasından çok yüksek fiyatının olduğu aktarılıyor. 29.799 dolardan başlayan model, elektriğe daha çok önem veren yeni neslin kolay şekilde ulaşamadığı bir noktada bulunuyor.

İlgili Video