reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Peugeot elektrikli dağ bisikleti

Peugeot elektrikli dağ bisikleti, otomobillere taş çıkartan menzille tanıtıldı

Fransa’da düzenlenen bisiklet fuarında gösterimi yapılan Peugeot elektrikli dağ bisikleti, iddialı menzil değeriyle dikkat çekiyor.

Kullanıcıların son dönemlerde en çok ilgi gösterdiği sınıfların başında bisikletler var. Özellikle şehir içi ulaşımı için artık ciddi bir opsiyon olarak değerlendirmeye alınan bu sınıftaki yükselişin temel sebepleri arasında şüphesiz elektrik desteği geliyor. Kısa süre önce Bianchi’nin de ciddi bir ürün gamıyla dahil olduğu listeye çok önemli bir ismi daha ekleme vaktimiz geldi. Tarihinde Skoda gibi ciddi bir bisiklet payı barındıran Peugeot, tanıtımını gerçekleştirdiği elektrikli dağa bisikletiyle dikkat çekmeye çalışacak. Önümüzdeki yıldan itibaren satış süreci başlayacak olan Peugeot elektrikli dağ bisikleti modeline, eM01 FS PowerTube adıyla sesleneceğiz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peugeot elektrikli dağ bisikleti teknik özellikleri

Dilerseniz modelin özelliklerinden önce bir kod numarasını anımsatan adının detaylarına inmekle başlayalım. Yapılan açıklamaya baktığımızda eM01 FS PowerTube adının açılımı şu şekilde;

e – Elektriktik
M – Dağ bisikleti (MTB)
01 – En üst seviye model
FS – Tam entegre süspansiyon sistemi
Powertube – Dahili bataryalı kadro

Üzerinde Bosh’un tanıdık XC elektrik ünitesiyle gelen modelin 75 Nm gibi çok ciddi bir destek sunacağını görüyoruz. 25 km/s hıza kadar aktif destek sağlayacak olan bu motorun destekçisi ise 62 Wh‘lık batarya paketi olacak. Markaya göre bu paketle birlikte bisiklet 140 kilometre boyunca kullanıcısına hizmet edebiliyor. Bunun günümüzde elektrikli otomobillere dahi neredeyse denk olduğunu söyleyebiliriz. Arka ve ön bölümdeki süspansiyon sistemi Rockshox tarafından geliştirilen bisiklette 29 inçlik jant setinin kullanıldığını da belirtmeden geçmeyelim. İlk gösterimi Fransa’da yapılan eM01 FS PowerTube’un fiyat ve diğer detayları da önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

İlginizi çekebilir

Sadece bir saniyede katlanabilen kompakt elektrikli bisiklet