reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Peugeot

Tat ve nostalji bir arada; Peugeot imzalı elektrikli bistro bisiklet

Fransa kıyılarında sıra dışı bir gastronomik deneyim yaşatacak olan Peugeot imzalı bisiklet, Gillardeau için sadece 3 ayda geliştirildi.

Advertisement

Geçtiğimiz ay içerisinde yeni jenerasyon bisiklet modellerini Türkiye pazarına da getiren Peugeot, bu alanda köklü bir geleneğe sahip. Hal böyle olunca, 1881 yılına kadar uzanan bu birikimi farklı alanlarda gerçekleştirilen ortaklıklarla farklı çehrelerde görmemiz de mümkün hale geliyor. Bu kapsamda bölgenin önemli istiridye üreticilerinden Gillardeau ile bir araya gelen Peugeot Design Lab, ortaya elektrikle çalışan bir yiyecek bisikleti çıkarttı. “Marcelle” gıda kamyonetlerin başarısının ardından harekete geçen. Peugeot tasarımcıları, müşterilerin istiridyelerin tadını çıkarması amacıyla üç tekerlekli yiyecek bisikletini bir katlanır masa ve ayrıca istiridyeleri serin tutmak için entegre bir buzdolabı ile donattı. “Le Petit Gégé” olarak adlandırılan üç tekerlekli bisiklet şu anda Saint-Martin-de-Ré’de faaliyet gösteriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İddialı menzil değeri

Tasarlanan bu üç tekerlekli bisikletin 12 misafir için yiyecek ve içecek taşıyabilecek kadar büyük olduğunu görüyoruz. Yer verilen teknik parçaların bir araya gelmesiyle 160 kilometre gibi ciddi bir menzil sağlayan bisiklet, bu batarya ömrü tüm Île de Ré boyunca hareket edebiliyor. Gillardeau markasının tasarım dilini yansıtan “Marcelle” mobil gıda kamyonetinin tasarım yaklaşımını taşıyan bisikletteki buzdolabı, içecekleri ve istiridyeleri serin tutarken diğer bir bölme ise çatal-bıçak takımına ve hazırlık aksesuarlarına ev sahipliği yapıyor. Ayrıca piknik bittiğinde boş kabukları depolamak için bir de çöp kutusu bulunuyor. Şirketin Eş Başkanı Véronique Gillardeau yapmış olduğu değerlendirmede: “Peugeot Design Lab ile birlikte beş adet mobil “Marcelle” mağaza tasarladık. Bunların pazarlardaki ve etkinliklerdeki başarıları, müşterilerimize Île de Ré’de yepyeni bir deneyim sunmak için stüdyo ile bir kez daha işbirliği yapmamızı sağladı. Peugeot tasarımcılarıyla birlikte adaya uygun bir tasarım geliştirdik. Yemek bisikleti konsepti çok önemliydi. Müşterilerimiz üç tekerlekli bisikleti kiralayarak Gillardeau istiridye ve panoramik manzaranın tadını çıkarmak için bar masasına dayanabilirler. Kurucumuzun torunu Gérard Gillardeau anısına üç tekerlekli bisiklete “Le Petit Gégé” ismini verdim. İyi bir bisikletçi olsa da profesyonel bir bisikletçi ve istiridye çiftçisi olmak arasında çok gel gitler yaşadı.” dedi.

İlginizi çekebilir

Ducati elektrikli dağ bisikleti