reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Twitter Ramazan Sahur Kandil emojisi

Twitter’dan Ramazan ayına özel “emojili hashtag’ler”

Twitter her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan için hashtag ve emoji çalışmasını müjdeledi. Aralarında Türkçenin de olduğu 7 dilde 3 yeni emoji geliyor.

Film, dizi ve özel etkinliklerde, hashtag’lerin yanına gelecek şekilde emoji çalışmaları yapan Twitter, her yıl Ramazan için de Sahur ve Kandil kelimelerini de içeren emojiler müjdeliyor. Bu sene de gelenekten vazgeçmeyen popüler platform 3 yeni emojili hashtag’i duyurdu. Resmi blog üzerinden yapılan açıklamada İngilizce, Arapça, İspanyolca, Türkçe, Hintçe, Bengalce ve Bahasa dilinde hashtag’lerin kullanılabileceği belirtiliyor. Ramazan‘ın dışında, Kandil ve Sahur kelimeleriyle oluşturacağınız hashtag’ler ile emojileri açabilirsiniz. Ramazan’a özel hashtag ile hilal emojisi, sahur hashtag’i ile bardak içinde yoğurt ve hurma emojisi, kandil hashtag’inde ise gaz lambası emojisi açılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ramazan boyunca en çok tweet atan ülkeler

Twitter, bunun yanı sıra Ramazan ayında platforma hakim olan içerikler konusunda veri de paylaşıyor. Ramazan döneminde en çok tweet atan ülkeler listesinde Suudi Arabistan birinci sıraya otururken onu Endonezya, Malezya, Mısır ve Amerika takip ediyor. En sık kullanılan hashtag’lerde ise birinci sırada “Quran” (Kuran) yeralıyor.

Twitter’da bu yıl ayrıca bir de “Ramazan’a özel içerik” yayınlanıyor. Hia Dergisi tarafından üretilen özel içerikler ne yazık ki Arapça. Bu içeriklerde Ramazan için özel yemek ve içecek tarifleri paylaşılıyor.

İlginizi çekebilir

Instagram’da uygulama içi alışveriş özelliği