reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

Twitter, “retweet” kurallarını değiştiriyor

Twitter uzun zamandır beklenen özelliklerden birine kavuştu. Artık retweet’ler çok daha “renkli” olacak.

Popüler sosyal ağlar arasında yer alan Twitter, gündemin de takip edildiği platformlar sıralamasında kendine yer buluyor. Ancak aynı zamanda pek çok güncel içeriğe tepki vermek ve viral içeriklerin dağıtımı konusunda da en işlevsel ve hızlı platformlardan biri olmayı başarıyor. Kullanıcıların uzun zamandır beklediği bir özellik ise içerik paylaşımında yepyeni bir alternatif sunuyor. Uzun zamandır retweet yapılan gönderilere GIF, fotoğraf veya video eklemek isteyen kullanıcılar nihayet bu özelliğe kavuşuyor. Platform yaptığı açıklamada “Bugünden itibaren retweet’lerle yeni bir şey yapabiliyorsunuz. GIF ekleyebiliyorsunuz” diyerek durumu müjdeliyor. “Tweet’lerinize eklediğiniz fotoğraflar, videolar ve GIF’leri, tıpkı normal bir tweet atar gibi retweet’lere de ekleyebilirsiniz.” diyerek sistemi açıklayan platform, paylaşımları da daha özgür hale getiriyor. Uzun zamandır beklenen özelliği GIF’le retweet yaparak kullanıcılarla paylaşan platformun orijinal paylaşımına buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter uygulamasında çalışıyor

Retweet’lere GIF eklemek iste Twitter’ın dediği gibi hayli kolay. Üzerine yorum yapmak istediğiniz tweet’i “Yorumla beraber retweet’le” dedikten sonra açılan panelin altında GIF ve fotoğraf seçeneği “tıklanabilir” hale geliyor. Ne yazık ki şimdilik retweet’lenen içeriğe anket eklenemiyor.

Dilediğiniz GIF’i seçtikten sonra ise ayrıca yorumunuzu da yapabilirsiniz. GIF’i ve yorumunuzu retweet’lenen içeriğin üzerine ekliyor.

Söz konusu özelliğin sadece mobil cihazlarda kullanılabildiğini belirtelim. Twitter uygulaması üzerinden gerçekleştirilebilen özellik, tarayıcı aracılığıyla platforma girildiğinde ne yazık ki kullanılamıyor. Güncellemenin ise kademeli dağıtıldığını belirtelim. Bazı cihazlarda henüz kullanıma açılmış değil. Ancak tüm cihazlar özelliğe kavuşacak.

İlginizi çekebilir

Instagram Hikayeler’e test ekleme