reklamı kapat

POPÜLER

Twitter Ramazan

Twitter’dan Türkçe Ramazan hashtaglerine emoji desteği

Twitter çeşitli etkinliklere, oluşumlara, film ve dizilere özel emojili hashtag geleneğini Ramazan’da da devam ettiriyor. Ramazan’a özel Türkçe hashtaglere emoji geldi.

Olmpiyatlardan popüler filmlere kadar Twitter’ın en sevilen özelliklerinden biri de seçili hashtaglerin yanına o hashtag’e özel emoji koyması. Paylaşımı daha da artıran bu özelikle beraber tweetler de daha güzel görünüyor. Ramazan’ı da unutmayan sosyal medya ağı, bu ay boyunca yapılan paylaşımlar için tanıttığı yeni emojili hashtagleri kullanıcılarla paylaştı. Yeni tasarlanmış hilal emojisi kutsal ay boyunca #Ramazan paylaşımıyla kullanılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İki emoji daha

Geçen sene oluşturulan iki ekstra emojinin de çok paylaşıldığını belirten sosyal ağ, bu sene bu emojileri yenilediğini ekledi. Onlardan biri iftar açarken veya sahur zamanı kullanılması beklenen bir bardak su ve hurma tasarımı emojisi. #Sahur ve #İftar hashtagleri ile kullanılabileceği belirtiliyor. Bir diğeri ise Ramazan feneri temalı. #Kandil hashtag’i ile de bu emoji kullanılabiliyor. Ramazan ayı boyunca paylaşılan emojiler şimdilik üçüyle sınırlı. Gelecek yıllarda emojilerin sayısının artıp artmayacağı şimdilik bilinmiyor.

Twitter’ın önümüzdeki dönemlerde farklı etkinlikler için benzer çalışmalarını sürdürmesi bekleniyor.