reklamı kapat

POPÜLER

Andy Serkis Mowgli

Andy Serkis’in yıldızları buluşturduğu filmi Mowgli’den ilk fragman [Video]

Andy Serkis‘in hem yönetip hem de oyuncu kadrosunda yer aldığı “ormanın çocuğu” Mowgli filminden ilk fragman geldi. Çok daha karanlık ve tüyler ürperten bir macera bizi bekliyor.

Rudyard Kipling’in The Jungle Book kitabından uyarlama olan Mowgli, Andy Serkis önderliğinde vizyona girmeye hazırlanıyor. Warner Bros’un, 2016’da Disney’in hayli beğenilen The Jungle Book filminden farklılaşarak, daha karanlık bir tonda ilerlemeyi tercih ettiği görünen filmden ilk fragman paylaşıldı. Film ise tam bir yıldızlar geçidi oluşturuyor. Senaryosunu Callie Kloves’ın yazdığı filmde Serkis’in yanı sıra Benedict Cumberbatch, Cate Blanchett, Christian Bale ve Peter Mullan gibi isimler yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ormanın çocuğu

Filmin hikayesi Hindistan’ın derin ormanlarında geçiyor. Ormanda kurtlar tarafından yetiştirilen Mowgli, ormanın katı kurallarını zor yoldan öğrenmek zorunda kalıyor. Baloo (Serkis) isimli ayı ve Bagheera (Christian Bale) isimli panterin gözetiminde bu kuralları öğrenen karakterimiz zaman içinde ormandaki diğer vahşi hayvanlar tarafından da kabul görüyor. Biri hariç. Ormana korku salan kaplan Shere Khan (Benedict Cumberbatch), kahramanımızı bağrına basmaya pek de hevesli olmuyor. Ancak aralarındaki bu sürtüşmenin ötesinde kahramanımız insan tarafını keşfederken ormana da daha büyük ve korkutucu bir tehlike yaklaşıyor.

Filmin kitabın alt tondan ilerleyen mizahını ne kadar yansıtacağı muamma, ancak fragmanın hayli gergin olduğunu söyleyebiliriz. Mowgli, 19 Ekim‘de vizyondaki yerini alacak. Filmin fragmanını haberin üzerindeki videodan izleyebilirsiniz.