reklamı kapat

POPÜLER

hayvan çiftliği

Andy Serkis’in Hayvan Çiftliği uyarlaması için önemli anlaşma

George Orwell‘in ikonik hikayesi Hayvan Çiftliği, Andy Serkis‘in yönetmenliğinde yeni bir filme kavuşuyor. Filmin hakları ise Netflix‘te.

Andy Serkis’in 2012 yılından beri konuşulan Hayvan Çiftliği filmi nihayet rayına oturuyor gibi görünüyor. Serkis’in hem yönetmenliğini hem de yapımcılığını üstlendiği film, ünlü aktörün Imaginarium isimli yapım şirketinden çıkıyor. Filmin hakları ise tanıdık bir isme satıldı. Serkis’in Mowgli filminin haklarını Warner Bros.’tan satın alan Netflix, şimdi Hayvan Çiftliği’ni de satın alıyor. 2012’de bir dizi olarak tasarlanan proje ise film olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bu anlaşmayla beraber Matt Reeves de yapımcılar arasındaki yerini aldı. Serkis ve Reeves daha önce “Dawn of the Planet of the Apes” ve “War for the Planet of the Apes” filmlerinde de beraber çalışmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Bütün hayvanlar eşittir ama bazıları daha eşittir”

Türkçe baskısı da bulunan kitap bir grup çiftlik hayvanının insan sahiplerine karşı ayaklanması ardından getirdikleri yeni düzende domuzların adil olmayan yönetimi altında kendilerini bulmasını anlatıyor. Stalin’e atıfta bulunan kitap, olayları farklı bir perspektiften ele alıyor. Türkçeye ilk kez Halide Edip Adıvar tarafından çevrilen bu kitap şimdilerde Can Yayınları tarafından basılıyor.

Filmin popüler yayın servisine ne zaman geleceği şimdilik bilinmiyor.