reklamı kapat

POPÜLER

Peugeot eM02 FS Powertube

Rifter 4×4 projesinin tamamlayıcısı elektrikli bisiklet ile tanışın: Peugeot eM02 FS Powertube

Rifter 4×4 konseptinin tamamlayıcı üyesi olarak tanıtılan Peugeot eM02 FS Powertube, menzil değeriyle tatminkar seviyelerde gezinirken fiyatıyla biraz düşündürüyor.

Bu yıl da birbirinden güzel modellerin sahne aldığı Cenevre Otomobil Fuarı’nı artık resmi olarak geride bıraktık. Egzotik sınıftaki modellerin en büyük ilgiyi topladığı organizasyonda, “uysal” markalar arasında en çok ziyaret edilen standlardan birisi Peugeot oldu. Yeni 508 ile belki de en ses getiren marka olan Fransız üretici, Partner yerine sınıfa dahil ettiği ve dört tekerlekten çekiş opsiyonuyla sunduğu Rifter ile de takdir topladı. Bu iki modele eşlik eden Rifter 4×4 projesini karşımıza çıkartarak “keşke” dedirtmeyi başaran Peugeot, macera ruhunu tamamlamak adına işin içerisine elektrikli bisiklet modelini de dahil etti. Neyse ki eM02 FS Powertube adıyla karşımıza çıkan bu bisiklet konsept değil. Geliştirme ve tasarım süreci tamamen Peugeot Design Lab tarafından gerçekleştirilen bisikletin teknik detayları ve fiyatı da ortaya çıktı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Düşündüren fiyat etiketi

Peugeot eM02 FS Powertube’un teknik kısmında Bosch‘un 500 Wh’lık lityum-iyon batarya paketi ve asistan destekli Bosch CX elektrik motorunun birlikteliği yer alıyor. Tek seferde 125 kilometre gibi günlük kullanım adına tatminkar bir menzil sunan bisikletin toplam ağırlığı ise 23,3 kilogram olarak paylaşılıyor. 4A’lik elektrik kaynağı üzerinden şarj edilebilen bisiklette kullanılan 27,5 inç‘lik jantlar ve yeni süspansiyonlarla birlikte sürüş konforu konusunda sürücüleri önemli iyileştirmeler bekliyor. Peugeot tasarımcılarının bataryayı, gövdenin merkez alt noktasına konumlandırması dile getirilen bu sürüş hissiyatının temel etmenlerinden birisi olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. İki farklı versiyon üzerinden satışa sunulacak olan bisikletin başlangıç fiyatı 4.599 euro olacak.