reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli motosiklet Harley-Davidson LiveWire

Elektrikli motosiklet Harley-Davidson LiveWire’dan güzel haber

Tamamen elektrikli motosiklet Harley-Davidson LiveWire, geçtiğimiz gün kötü bir haberle gündeme gelmişti. İşte bu bu konuda yeni açıklama yapıldı.

Çok kısa süre önce elektrikli motosiklet Harley-Davidson LiveWire için bulunan bir sorun nedeniyle üretim ve teslimatlar durdurulmuştu. Standart olmayan şartlarda yapılan son kalite testinde bir sorun bulduklarını belirten Harley-Davidson, o zaman sorun hakkında bir açıklama yapmamıştı. Daha sonra şarj ile alakalı olduğu ortaya çıkan bu problem, firmanın resmi söylemine göre sadece tek bir motorda yer alıyor. Bu açıdan modelin üretimine ve satışına tekrar başlanıldığı aktarılıyor. Bu da hem firma hem motosikleti alanlar hem de almayı düşünenler için gayet güzel görünüyor. Bulunan şarj sorununun neden bu motorda meydana geldiği hakkında ise bir açıklama yapılmıyor. Ancak sanıyoruz sadece bu modele denk gelen hatalı bir parça bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli motosiklet Harley-Davidson LiveWire teknik olarak iddialı görünüyor

Gelişmiş motosiklet modeli açıklandığı kadarıyla tam dolu halde 225 km yol yapabiliyor. 0’dan 100 km/s hıza sadece 3 saniyede çıkabilen modelin, 100 km/s hızdan 130 km/s hıza çıkması ise 2 saniye sürüyor. Brembo imzalı fren sistemi bulunan model, tamamen ayarlanabilir Showa süspansiyon sistemi üzerine kuruluyor. Michelin imzalı lastikler kullanan Harley-Davidson LiveWire, H-D Connect adı verilen akıllı bir sisteme de sahip. Bu sistem sayesinde sürücüler menzil ve servis durumu gibi birçok bilgiye telefonlarından ulaşabiliyor. Kendisine özel bir sesi bulunan motosiklet, Level 3 DC hızlı şarj sistemiyle sadece 60 dakikada tamamen şarj edilebiliyor.

İlgili Video