reklamı kapat

POPÜLER

Huawei nova 5z

Huawei nova 5z geliyor; işte tasarımı ve özellikleri

Güncelleme: Cihaz resmi olarak tanıtıldı. Tüm detaylar ve fiyat burada!

Huawei, akıllı telefon tarafında Amerika ile sorunlara rağmen büyümeye devam ediyor. Şimdi ise firmadan Huawei nova 5z modeli geliyor.

Firmanın yaptığı resmi paylaşım ile karşımıza çıkan Huawei nova 5z, orta seviyede dikkat çekecek bir model olacak gibi görünüyor. Ön kamerası bir ekran deliğinde yer alan telefon, parmak izi sensörünü arkasında taşıyor ve genel olarak ince çerçeveler üzerine kuruluyor. Şimdilik mavi ve yeşil renklerden görülen telefon, arkasında Mate 20‘leri akıllara getiren kare formunda dörtlü kamera sistemi taşıyor. Yapılan açıklamaya göre burada 48 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel makro + 2 megapiksel derinlik kamerası bir araya geliyor. Önünde ise 32 megapiksel kamera yer alan telefon, gücünü ise Kirin 810 işlemciden alıyor. Teknik ve tasarımsal olarak nova 5i Pro‘ya çok benzer olan nova 5z, dikkat çekecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei nova 5z bütçe dostu olacaktır

Ancak modelin fiyatı ve çıkış tarihi hakkında henüz bir bilgimiz bulunmuyor. Sadece firmanın paylaştığı görsel üstünden akıllı telefonun 21 Ekim tarihinde tanıtılabileceği düşünülüyor. Google servisleri ve uygulamaları olmadan geleceği aktarılan telefonun, kutusundan Android Pie ile çıkacağı tahmin ediliyor. Bu modelin Türkiye’de satılması ise pek beklenmiyor. Firma halen Mate 30 ailesinin Türkiye satışı hakkında bir bilgi vermiyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’dan çok ilginç bir proje