reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Bass Booster
Samsung Bass Booster

Samsung’dan merak uyandıran yeni marka: Bass Booster

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, “Bass Booster” isimli bir markayı kayıt altına aldı. Peki bunun arkasında tam olarak ne var?

Samsung’un geleceğe yönelik bir hamlesi de kısa süre önce Samsung Bass Booster için yapılan bir marka başvurusu oldu. Firmanın Avrupa merkezli olarak yaptığı bu başvuru, yeni Galaxy cihazlarda sunulacak bir özelliğe işaret ediyor olabilir deniyor. Şimdilik kesin detayların olmadığı bu marka, isminden de anlaşılabileceği üzere direkt olarak ses tarafına odaklanıyor. Firmanın bu marka altında müziklerdeki ve videolardaki bass miktarını / seviyesini artıran bir özellik sunacağı tahmin ediliyor. Özellikle kulaklık ile müzik dinleme sürecine odaklanacağı aktarılan Bass Booster, genel olarak bass tutkunlarını memnun edecek gibi görünüyor. Bu tarz bir özellik için özel marka başvurusu yapılması, firmanın burada çok ciddi bir çalışma yaptığına işaret ediyor. Yani sadece frekans bazlı artırım yapılmayacak gibi duruyor. Firmanın burada yapay zekadan dahi yardım alabileceği tahmin ediliyor.

Samsung Bass Booster
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung bu aralar daha çok can sıkıcı bir parmak izi sorunu ile gündeme geliyor

Söylendiği kadarıyla çok ucuz fiyata satılan jel temelli bazı ekran filmleri, Samsung Galaxy S10 ve aynı zamanda Galaxy Note 10 ailesinde yer alan ultrasonik parmak izi okuyucunun işlevini bozuyor. Bu tarz basit filmler takıldığı zaman sensörün her parmak izini kabul etmeye başladığı söyleniyor. Bu kötü durum için bir açıklama yapan firma, durumdan tam olarak Galaxy Note10/10 Plus ve Galaxy S10/S10 Plus/S10 5G modellerinin etkilendiğini aktarıyor. Firma, sorunun çözümü için önümüzdeki hafta içerisinde bir yazılım güncellemesi göndereceklerini belirtiyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın ilginç selfie projesi