reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei Mate 20 ile tanıtılacak Huawei Mate 20X

Huawei Mate 20 tanıtımı öncesi sürpriz paylaşım; karşınızda oyun telefonu Huawei Mate 20X [Video]

16 Ekim‘deki Huawei Mate 20 ailesi tanıtımı için gün sayarken, Çinli dev heyecan verici bir bilgi paylaştı. Hazır olun, oyun telefonu Huawei Mate 20X geliyor.

Advertisement

Bildiğiniz gibi önümüzdeki hafta Çinli üreticinin Kirin 980 işlemcili en gelişmiş telefonları Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro nihayet resmi tanıtımına kavuşuyor. Heyecanla beklediğimiz modeller, özellikleri ve performansları konusunda beklentiyi en üst noktaya çıkarmış durumda. Son olarak Mate 20 Pro’nun sızan benchmark sonuçları, cihazın en güçlü Android modellerden biri olacağını da ilan etti. Ancak biz Mate 20 ve Mate 20 Pro’ya bu kadar odaklanmışken, firma beklenmedik bir modelin kısa tanıtımını paylaştı. Resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşılan duyuru karşımıza Hauwei Mate 20X modelini çıkarıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oyun telefonu

Yayınlanan 10 saniyelik kısa videoda cihazın soğutma sistemi öne çıkarılmış. Tasarımla ilgili herhangi bir ipucu içermeyen video, cihazın gövdesinin yoğun oyun performansı boyunca “soğuk” kalacağına işaret ediyor. Çinli üretici resmi özellikleri açıklamadı ancak sızıntılar ise karşımıza 7,21 inçlik devasa bir OLED ekranı çıkarıyor. Bildiğiniz gibi piyasada 7 inçlik tabletler bulunuyor. Yani mini bir tablet boyutunda bu cihaz. 2240×1080 piksel çözünürlük sunacağı iddia edilen cihazın sızan özellikleri bu kadar. İşlemci beklentisi ise elbette Kirin 980. Android bir oyun telefonu için firmanın 7 nm mimariye sahip en gelişmiş işlemcisinden daha iyisini düşünemiyoruz şimdilik. Cihazın tanıtımı ve detaylı özellikleri içinse ne yazık ki 16 Ekim’e kadar beklemek zorundayız.