reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro vs iPhone Xs Max

Huawei Mate 20 Pro ve iPhone Xs Max, AnTuTu sonuçlarında karşı karşıya

Huawei Mate 20 Pro, AnTuTu puanıyla ortaya çıkınca, karşılaştırma kaçınılmaz oldu. iPhone Xs Max ve A12 Bionic çip karşısında Kirin 980’li Mate 20 Pro performansı nasıl dersiniz?

Advertisement

16 Ekim’de Mate 20 ailesiyle beraber tanıtılacak olan Huawei Mate 20 Pro modelinin AnTuTu puanının ortaya çıkmasıyla beraber cihazın başta iPhone Xs Max olmak üzere diğer modellerle puan karşılaştırması da başladı. Bildiğiniz gibi iPhone Xs Max, 7 nm mimarili A12 Bionic çiple geliyor. Huawei de Mate 20 Pro modelinde 7 nm mimarisine sahip Kirin 980 işlemciye yer veriyor. Hal böyle olunca 7 nm işlemcilerin karşılaştırılmaması da imkansız elbette. Ancak ilk bakışta sonuçlar pek Huawei lehine değil gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 20 Pro ve iPhone Xs Max karşı karşıya

Bildiğiniz gibi Kirin 980 firmanın bugüne kadar ürettiği en güçlü ve iddialı işlemci. Bu da zaten cihazın AnTuTu puanına yansıyor. 313.561 puan alan Huawei Mate 20 Pro, yılın en güçlü Android cihazlarından biri olacağını daha tanıtılmadan müjdeliyor. Huawei’den önce davranan Apple, sektörün satışa sunulan ilk 7 nm işlemcisi A12 Bionic ile ise AnTuTu’da daha yüksek sonuç elde ediyor. iPhone Xs Max’in AnTuTu puanına baktığımızda 372.106 puan aldığını görüyoruz. Kirin 980, 290 bin civarında kalan Snapdragon 845’e toz yuttururken A12 Bionic’in ne yazık ki gerisinde kalıyor gibi görünüyor. Ancak elbette cihazın performansına ilişkin son yorumu, cihazı test ettikten sonra yapabiliriz. Bunun da altını çizmekte fayda var.

İlginizi çekebilir

Huawei Y9 2019 tanıtım videosu