reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20

Huawei’den alaycı Apple eleştirisi: “Aynı tas, aynı hamam”

16 Ekim’de Huawei Mate 20 ailesini tanıtmaya hazırlanan Huawei, Apple’ın dün akşam tanıttığı iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR modelleriyle, dalgasını geçiyor.

Huawei Mate 20 ailesinin tanıtımına neredeyse 1 ay kaldı. Ancak dün akşam gerçekleşen Apple sunumu ile ortaya çıkan yeni iPhone modelleri, odak noktasına oturmayı başardı. En azından Çinli üretici sahneye çıkana kadar. Tabii Apple’ın iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR modellerinin tanıtımını izleyenler sadece Apple kullanıcıları değildi. Rakipler de sunumu izliyor, yeni nesil akıllı telefon rekabetinde karşılarına çıkacak iOS cihazını tartıyorlardı. Huawei tanıtım sonrası “Yılın kahramanı olmamıza izin verdiğiniz için teşekkür ederiz. Londra’da görüşmek üzere. 16.10.18” yazılı tweet’i aracılığıyla zaten iddiasını ortaya koymuştu. Ancak Apple’la dalga geçmeyi de ihmal etmedi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Öncekinin aynısı”

10 saniyelik bir video daha paylaşan Çinli üretici Apple’ın pek bir yenilik getirmediğini savunuyor. Mate 20 ailesinin ise çok daha gelişmiş bir deneyim sunacağı ima ediliyor. Apple, dün akşamki sunumuyla 7nm mimarisindeki A12 Bionic çipini de tanıttı. Bildiğiniz gibi Mate 20 ailesinde de 7nm mimarili Kirin 980 yer alacak. Huawei Mate 20 Pro modelinde geniş bir çentik beklenirken, Mate 20’nin ise küçük bir ön kamera oyuğu ile geleceği sızıntılar arasındaydı. Ayrıca Huawei Mate 20 Pro’nun parmak izi sensörünü ekrana dahil etme ihtimali de bulunuyor. 16 Ekim’de tanıtılacak olan cihazların ne gibi yenilikler getireceğini yakında öğreneceğiz.

İlginizi çekebilir

iPhone Xs, Xs Max ve XR’nin tanıtımı