reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone AirPower

Ölü taklidine devam; Apple’ın tanıtıp bir daha adını anmadığı aksesuar

Apple‘ın dün gece gerçekleşen iPhone etkinliği, yeni iPad Pro modellerinin tanıtımını es geçti. Ancak unutulmaya yüz tutmuş, adı dahi anılmayan bir ürün daha bulunuyor. Geçen yıl tanıtılan AirPower, kayıplara karıştı.

Yeni iPhone modellerini tanıtan Apple, bu sene eylül tanıtımında yeni iPad Pro modellerini es geçti. “Çerçevesi şöyle ince olacak, tasarımı böyle farklı olacak” diye haftalardır konuşulan iPad’ler gelecek başka bir sunuma kaldı. Ancak bu sunumun en büyük eksiği iPad Pro’lar değildi. Bu sunum, geçen sene tanıtılan iPhone aksesuarı AirPower’ı da es geçti. iPhone X modeliyle beraber duyurular AirPower, Apple’ın aynı anda 3 cihaza kadar şarj edebilen kablosuz şarj cihazı. Ancak AirPower’ı ne önceki nesil, ne de bu yeni nesil için göremedik. Peki nerede bu kablosuz şarj standı?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kayıplara karışan kablosuz şarj standı

Geçtiğimiz yıl tanıtılan kablosuz şarj cihazı için 2018 işaret edilmişti. Ancak eylül ayı gelmesine karşın şarj cihazı ne satışa sunuldu ne de adı anıldı. Firmanın bu yıl gerçekleştirmesi olası bir etkinliği daha olabilir. Bu durumda iPad Pro’ların tanıtım etkinliğinde belki şarj standı kendini gösterebilir. Geçen yılki sunuma göre standın bu sene sonuna kadar satışa çıkması gerekiyor.

Öte yandan telefon üreticileri kendi kablosuz şarj standlarını geliştirme konusunda da hızlanmış durumda. Samsung zaten bir süredir ürünlerini kullanıcıların beğenisine sunuyordu. Geçtiğimiz günlerde Huawei’nin kablosuz şarj standı da göründü. Xiaomi de yine uygun fiyatlı şarj standı üreten firmalar arasında yer alıyor.

İlginizi çekebilir

Cihazların tanıtımı