reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro

Apple’ın yeni iPhone’larına Huawei’den iddialı cevap

Apple, dün gece tanıttığı iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR modelleriyle teknoloji gündemine otursa da Huawei pek etkilenmemişe benziyor. Huawei Mate 20 ailesi için beklenti artıyor.

Dün gece gerçekleşen Apple sunumuyla beraber beklentileri karşılayacak şekilde üç yeni iPhone modeli sahneye çıktı. iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR modelleri tüm özelliklerini sergilerken, bazı rakipler pek de etkilenmemiş gibi görünüyor. 7nm A12 çipini de tanıtan Apple’a ilk cevap 7nm’lik Kirin 980’ni IFA 2018’de tanıtan Huawei’den geliyor. 16 Ekim’de Huawei Mate 20 ailesini tanıtmaya hazırlanan Çinli dev attığı tweet’le beklentiyi hiç olmadığı kadar yükseltiyor. Apple’ın tanıtımından sonra atılan tweet, Çinli üreticinin yıla damga vurmaya hazırlandığını gösteriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Yılın kahramanı”

Tweet’te ise şu cümleler kullanılmış: “Yılın kahramanı olmamıza izin verdiğiniz için teşekkür ederiz. Londra’da görüşmek üzere. 16.10.18” Tweet’te kullanılan hashtag ise gelişmiş bir yapay zekanın bizi beklediğini ima ediyor. 16 Ekim’de firmanın Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro modelini tanıtması bekleniyor. 7nm mimarisi üzerine kurulu Kirin 980 işlemciden güç alacak olan modeller, yılın en çok merak edilenleri arasında yer alıyor. Firmanın ise telefonlara güveni tam. Mate 20 Pro modelinin devasa 6,9 inç ekranla gelmesi bekleniyor. Dedikodular parmak izi sensörünün modelin ekranının altına gizleneceği yönünde yoğunlaşmış durumda. Daha geniş bir çentikle gelecek olan Pro modelinde 24 megapiksel ön kamera ve 40 megapiksel + 20 megapiksel + 8 megapiksel arka kamera yer alması bekleniyor. 4.200 mAh kapasiteli bir bataryaya gelmesi beklenen cihaza ise daha sade oyuğu ile Mate 20 eşlik edecek.

İlginizi çekebilir

iPhone Xs, Xs Max ve XR’nin tanıtımı