reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S7

Dört yıldır güncelleme alan Samsung telefonlara kötü haber

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, kısa süre önce tam dört yıldır güncelleme yayımlamayı sürdüğü iki telefonu için yolun sonu dedi.

Bahsettiğimiz bu telefonlar zamanın dikkat çeken amiral gemileri Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge. Firma gerçekten bu modelleri tam dört yıldır güvenlik güncellemeleri ile tehlikelere karşı koruyordu. Ancak bu süreç an itibariyle bitmiş durumda. Gelen bilgiye göre firma artık bu iki amiral gemisine de güvenlik güncellemesi göndermeyecek. Ana sürüm olarak kutularından Android 6 ile çıkan ve 2018’de Android 8’e yükseltilen telefonlar, en son geçen ay Mart 2020 güvenlik paketini almıştı. Bu modelleri güvenlik konusunda kesinlikle boş bırakmayan şirket, artık her iki telefonun da emeklilik zamanının geldiğini düşünmüş gibi görünüyor. Bu da cihazları halen kullananlar için biraz kötü görünüyor. Bu kişilerin artık mutlaka daha güncel cihazlara geçmesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, daha önce Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 için kötü bir güncelleme haberi vermişti

Kısa süre önce One UI 2.1 güncellemesinin Samsung Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 ailesi için sunulmayacağı ortaya çıktı. Samsung kanallarından gelen bu gelişme, elbette telefonların sahiplerini hiç ama hiç memnun etmemiş durumda. Güncellemenin neden gelmediği hakkında halen bir bilgi bulunmuyor. Telefonların donanımsal olarak yeni özelliklere yetersiz geldiği de çok düşünülmüyor. Ancak yine de ana neden bu olabilir yorumları geliyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin yeni akıllı telefonları ile tanışın