reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 9 Galaxy Note 8 Galaxy S8 Galaxy S8+ Android Pie

Samsung Galaxy Note 9, Galaxy Note 8 ve Galaxy S8 ailesinin Türkiye’de Android Pie alacağı kesin tarihler

Samsung güncelleme konusunda adımlar atmaya devam ediyor. Peki Samsung Galaxy Note 9, Galaxy Note 8 ve Galaxy S8 modelleri Türkiye’de Android Pie güncellemesini ne zaman alıyor?

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus, global olarak Android Pie temelli One UI güncellemesini almaya başladı. Bu güncelleme Türkiye’deki kullanıcılar için de aktif edildi. Resmi olarak yapılan açıklamaya göre merak edilen diğer modellerden Samsung Galaxy Note 9, Türkiye’de Android Pie güncellemesine 15 Ocak 2019 tarihinde geçiyor. Samsung Galaxy Note 8 ise Android Pie güncellemesini Türkiye’de 15 Şubat 2019 tarihinde alıyor. Yine resmi açıklamaya göre Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modelleri ise Türkiye’de Android Pie güncellemesine yine 15 Şubat 2019 tarihinde geçiyor. Güncel işletim sisteminin ve arayüz yapısının getirdiği yenilikleri bünyesinde barındıran Pie güncellemesi, Aralık Android güvenlik güncelleme paketini bünyesinde barındırıyor. Bu paket şimdiye kadar ortaya çıkan tüm açıkları kapatıyor, telefonları hiç olmadığı kadar güvenli hale getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 9, Galaxy Note 8 ve Galaxy S8 ailesine gelecek yeni nesil arayüz One UI neler sunuyor?

Kısaca hatırlamak adına One UI, üzerinde uzun zamandır çalışılan bir arayüz yapısı. Normal modeller yanında katlanabilir akıllı telefonları da odağına alan bu arayüz, çok sade bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Esasen büyük ekranların getirdiği zorluklara özel hazırlanan bu arayüz, bu açıdan birçok önemli içeriği ekranın üzerinde değil daha kolay erişilen orta ve alt bölümüne topluyor. Bunun üzerine çok duran firma, gerçekten çok kullanışlı bir yapı kurmuşa benziyor. Birçok alanda yuvarlatılmış tasarım öğeleriyle donatılan One UI, koyu arayüz moduyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Tüm arayüze entegre edilen koyu arayüz modu, AMOLED ekranlı modellerde harika bir deneyim sunuyor.

İlginizi Çekebilir

One UI arayüz yapısı için hazırlanan resmi tanıtım videosu